on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bojkot denního kojení u 8 měsíčního dítěte

dotaz: Dobré ráno přeji :-). Mám dotaz a prosbu, zda mi někdo dokáže poradit, prosím. Máme 8měs. chlapečka, je kojený, vše v pohodě. Poslední dobou ale bojkotuje denní kojení. Po příkrmech /v poledne zeleninu, odpol. ovoce a pak trochu kojení, večer kaše / se přes den nechce pořádně přisát, pořád kouká kolem , odvrací se, plazí se po mně a nesaje, spíš mě dudlá. Před spaním ale kojení chce, to jinak neusne a vypije mi obě prsa. V noci kojím každé 3 hodiny bez problémů, pak ještě ráno když vstáváme, ale potom už nechce. Ještě nedávno akceptoval i dopol. nebo odpol. svačinku kojení, ale o víkendu už odmítal i to. Odstříkávala jsem co nechtěl, ale z lahvičky to nechce už vůbec. Zkusili jsme koupit Bebu na doplnění, ale není šance to do něj nacpat. Nechci, aby se mi sám úplně odstavil, chci kojit aspoň do roka. A protože z hrníčku vypije přes den jen něco málo, obávám se, aby měl dostatek tekutin? Přitom ještě nedávno to byl závislák, v noci se budil každou hodinu a nic než kojení ho neuspalo. Sice se budí pořád stejně, ale už se dá uchlácholit i něčím jiným než kojením, to jsme stáhli na ty 3hod. intervaly

doporučení: Hajano, zdravím. To je opravdu náhoda, protože před pár dny tu byla maminka s úplně stejným problémem u úplně stejně starého děťatka. Proto tě poprosím, aby jsi zalistovala diskuzí pár dní zpět a přečetla jsi, co jsem ji psala. Ať nemusím psát znova úplně to samé. Moc díky!

dotaz: Ahoj Jiřko, díky za tip, našla jsem to. Jsme skutečně skoro stejný případ, i s tím počáetčním kojením přes klobouček. Nechce se mi to vzdávat, také nám trvalo, než jsme se rozkojili /malého mi dali k prsu snad až po hodině, že byl fialový a nevím co ještě /. Budu to zkoušet dál, jen je škoda, že odpadá takové to že ho nakojím, kdy je potřeba, třeba v autě při výletě nebo venku, protože prostě musí mít přehled o dění kolem. Teď celkem funguje poloha že napůl ležím na gauči a on nade mnou klečí.....Nedaří se mi moc odstříkávat, mám mu teda zkoušet dávat přes den i UM?

odpověď: Ha.jano, rozhodně je zbytečné, abys dávala přes den UM. Jak jsem již psala, tak dítě v tomto věku potřebuje zhruba 500 - 600 ml mléka a mléčných výrobků a to ty zcela jistě kojením a večerní kaší pokryješ. O tom vůbec nepochybuji, obzvlášť, když kojíš v noci. Pokud bys dala UM, vedlo by to jedině k odstavení dítěte.
A neboj, tenhle bojkot zase přejde a ty zase budeš moci brzy kojit i jinde než doma, tak jak jsi byla zvyklá. I já jsem si tímto obdobím prošla, je to zcela běžný jev. Držím pěsti, ať se vám i nadále daří.

Autor
-
ID otázky: 28999

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit