on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Roční dítě začlo zcela odmítat prs

dotaz: Prosím o radu, můj skoro roční syn odmítá ze dne na den kojení, když ho přiložím do prsa jen kousne a tím to končí. Co stím?? Myslíte že se odstavil sám??

odpověď: Evíku, ahojky. Zkus zapátrat, co mohlo být příčinou tak náhlého bojkotu - nejedla jsi nějaké aromatické jídlo? Nedostala jsi menstruaci, nezměnila parfém nebo nezměnilo se u vás doma cokoliv? Některé děti na změny mohou reagovat i takto. Stále kojení zkoušej, nic jiného ti nezbývá. Pokud to nepůjde, tak odstříkávej a mlíčko podávej v hrníčku. To, co prožíváte se nazývá bojkot kojení, ale u dítěte okolo roku a více to může vést až k odstavení. Netrap se tím, pokud se už nebude k prsu chtít vrátit - můžeš mu své MM dávat odstříkané a třeba se zase za pár dnů k prsu rád vrátí.
Pokud by k prsu opravdu nechtěl, tak raději udělej pár dnů přestávku, ať může na důvod bojkotu zapomenout, zkus mu dávat odstříkané a prso nabídni až za pár dnů, nejlépe v době, kdy je ospalý.
Držím pěsti, ať se prcek k prsu vrátí.

doplnění od maminy: parfém jsem naposledy použila před týdnem a to stále stejný,aromatického jsem nic nejedla (naposledy jsem měla brokolice zapečenou s bramborem..)ani v rodině se nic nestalo.Jediné co tak mu rostou zuby ale to už 14dní a to pil normálně. Když ho zkouším nakojit, odstrkuje mě, zkusila jsem mlíko odstříkat a nabídnout mu z hrníčku(to byl fakt hladový-5hodin nic nejedl) a nechtěl..hlavu si mohl ukroutit a když se napil tvářil se jak kdyby vypil kyselinu..schválně jsem pak ochutnala mléko jestli není nějak s příchutí nebo tak a myslím že chutná stejně jako dřív když jsem zkoušela ochutnávat.Tak asi půjdu dnes koupit UM..ach jo. Docela mě to mrzí,protože si myslím že mám mléko kvalitní, do 7měs jsem jen kojila a malej má ted na 11měs 13,5kg a to jsem opravdu dost kojila takže přibíral z mléka.Mléko mám stále dost takže uvažuji že bych ho zkusila prodávat...a třeba ho mu ho zkusím za pár dní znovu nabídnout.

rada: Evíku, tak zatím odstříkávej (a skladuj) a zkus mlíčko nabídnout zase za pár dnů. A nebuď smutná, kdyby se už prcek ke kojení nevrátil, ty jsi žádnou chybu neudělala a krásně jsi ho kojila téměř rok. Rok kojení - to je ideální a pro dítě dostačující, takže jsi mu dala ze sebe to nejlepší.
Pokud bys MM chtěla prodávat, tak kontaktuj nějakou banku MM (viz. http://www.kojeni.cz/texty.php?id=4) a oni ti řeknou podmínky, které musíš jako dárce MM splnit. Přeji hodně štěstí a návrat syna k prsu.
Jo, Evíku, ještě mne napadlo - nemůžeš být těhotná nebo nezačala jsi užívat antikoncepci případně jsi ji nezměnila? Neužíváš nově nějaké léky či vitamíny? Nemáš menstruaci? To vše může chuť mlíčka změnit

doplnění maminy: Ne fakt se nic nezměnilo...těhotná snad doufám-určitě nejsem,MS taky nemám, antikoncepci mám už 3měs vysazenou,léky ani žádné vitamíny nemám...fakt nevím čím to, přijde mi že má averzi vůči mému mlíčku.Dnes jsem mu zkusila dát sunar a ten taky nechtěl...

Autor
-
ID otázky: 28998

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit