on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Po milování, při kterém mívám několik orgasmů teče potom mléko dítěti samo – nemohly by být později problémy, že by se chtělo přestat kojit z důvodu, že by se muselo moc namáhat?

dotaz: Máme chlapečka, 4 měsíce, stále plně kojeného. Vše je v pořádku, problémy nemám žádné, mléka dost. Všimla jsem si, že po večerním milování, kdy mívám několik vrcholů, mám při prvním nočním kojení, asi tak kolem půlnoci, více mléka. Býva to tak +- 2 hodiny po souloži a všimla jsem si, že Honzík nemusí moc tisknout, protože mléko stříká skoro samo. Ověřila jsem si to i po milování o víkendech, to bývá ráno či po obědě. Napadlo mne, zda by pracnější cucání nemohlo Honzíka nějak odradit. Máte někdo prosím podobnou zkušenost?

odpověď: Jaromíro, jasně, že děti mají rády, když to teče samo, ale neboj, myslím, že spouštěcí reflex u vás funguje dobře, takže prckovi kojení velmi vyhovuje. To, že po orgasmech to mlíčko teče úplně samo je věc zcela běžná, protože hormon oxytocin, který mlíčko spouští z prsu je také hormonem vášně a jeho výlev při vyvrcholení je ve velké míře, takže to působí i na odtok mléka pozitivně. :-) A více nalitá prsa v noci jsou taky běžná, je to odkaz našich předků, že se v noci tvoří více mlíčka.

Autor
-
Intimní záležitosti při kojení
04. 10. 2006 17:19:12
ID otázky: 28867

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit