on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dítě si hraje s bradavkou

dotaz: Také máte některá podobný problém?
Už v porodnici jsem měla s Davídkem štěstí na skvěklý personál. Naučili nás kojit a vše jde normálmě. Davídek má ze 3390 gramů už nyní 5450 gramů. Já mám mléka nadbytek, tedy vše v nejlepším pořádku.Davídek je naprosto milé dítě a pláče minimálně.
Ale ono pověstné ALE.
Asi po 10´minutách kojení Davídek přestane tisknout rty dvorec, přestane tlačit zespoda na bradavku, uvolní sevření pusinky a začne mi jazykem laskat ze všech stran bradavku. Je to k zešílení...Prostě si jakoby rafinovaně hraje. Když si pohraje, což stačí aby mne vykolejil, začne dál vydatně sát asi 5-10. Odhadem ještě vypije tak 40% své dávky. Pak většinou spokojeně usne. Zdálo by se, že si prostě udělá pauzu v jídle. Když mu vezmu prs, tak krátce zapláče, usne, neklidně spí a za hodinu má hlad. Když ho nechám těcxh 5´odpočinout, tak spí pak spokojeně své 2,5 - 3 hodiny.Zatím ho nechávám papat jeho způsobem...

odpověď: Dagmarko, ty jsi mne pobavila. Vždyť je u vás vše v pořádku, chlapeček krásně přibírá, tak ho nechej si pohrát a vůbec se tím netrap. Co bys chtěla řešit? :-) Vždyť ho kojíš 20-25 minut, což je v jeho věku zcela normální. Neboj, až bude větší, tak kojení zabere třeba i 5 minut, nebude mít čas se kojením zdržovat, když je svět tak zajímavý. Přeji, ať se vám kojení i nadále takto daří.

Autor
-
Intimní záležitosti při kojení
04. 10. 2006 17:17:29
ID otázky: 28864

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit