on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení tatínků

Dotaz: Zeptám se přímo,i když tato otázka mnohdy vyvolává, i zde v různých diskuzích, bouřlivé reakce. Je to kojení tatínků. U nás to začalo po prvním porodu, kdy jsem měla tak bolestivě nalitá prsa, že malá neměla sílu pít. Odsávačky, sehnala jsem různé, nahřívání atd zůstávaly neučinné, ruční odstřikování děsně bolelo.Malá plakala hlady a já bolestí.Pomohl mi až manžel a dostavila se neskutečná úleva a problém se jak mávnutím kouzelného proutku vyřešil.Leč oba jsme si na to zvykli a už nepřestali. Navíc manžel miluje moje prsa, navíc o dvě čísla větší,ach ti muži!, a nepovažuji za správné kvůli dlouhodobému kojení manžela o kontakt s prsy ochudit. Navíc jeho zájem o kojení velmi pozitivně ovlivňuje zájem o děti. Hygiena mezi pitím dětí a jeho je samozřejmostí. Kdybys nechtěla sdělit svůj názor zde, písni mi prosím.

Odpověď: Kojení tatínků - to je skutečně delikátní záležitost, která se opravdu na seminářích o kojení neprobírá. A možná je to velká škoda. Takže se budeš muset spokojit čistě s mým osobním názorem. Na kojení tatínků nevidím absolutně nic špatného. Proč by měl manžel, přítel, otec dítěte najednou přijít o něco, co si předtím v podstatě přivlastňoval? Jsou tatínci, kteří mohou dokonce začít na dítě žárlit a říkat, on může pít z tvého prsu a já nemůžu na ně ani šáhnout. Může to hodně narušit vztah mezi partnery. Pokud to nevadí ženě ani muži a dokonce se to oběma stranám líbí, tak nevidím žádný důvod, proč by si nemohl „pocucat" i muž. Předpokládám, že toto provozujete asi jako svou intimní záležitost (tedy ne před dětma), jako jednu ze sexuálních hrátek. Proč ne? Vždyť přeci existují mnohem kontroverznější sexuální praktiky. Proč by se muž, který má doma kojící ženu, navíc ženu, která může kojit dlouho - několik let, měl vzdát prsou - jedné z nejdůležitějších erotogenních zón? Pro mnoho mužů jsou opravdu prsa v období kojení, kdy jsou větší a jsou symbolem mateřství a plodnosti ženy, přitažlivější, muže více vzrušují. Chtějí také mléko ochutnat, chtějí si to také zkusit a pokud se to líbí i ženě, tak opravdu nevidím žádný problém.
Bohunko, myslím, že máš k tomu moc pěkný přístup a že to utužuje váš vztah s mužem. Kdyby jsi ho několik let odmítala a odháněla, tak bys váš vztah jedině poškodila. A takto by se nad tím měla zamyslet každá žena, která váhá. Vždyť o tom nemusí nikdo vědět, je to vaše intimní chvilka, jiné sexuální praktiky také běžně neprobíráte s okolím, že?
Ta hygiena, omytí prsou, jsou poté samozřejmě vhodné.
A také se přiznám, jaké mám já zkušenosti s kojením tatínků. Při jedné obzvlášť urputné retenci mi manžel taky velice pomohl a zatvrdlinu prostě vytáhl vlastními ústy. V tuto chvíli to samozřejmě hodně bolelo, ale jinak mne hrátky s prsy vždy vzrušovaly a líbilo se mi, když je manžel sál. Jenže když jsem měla mléko (a mám ho dosud), tak to nedělá - mléko mu nechutná a není mu příjemné ho sát. Takže co se dá dělat - taková věc je opět záležitostí obou partnerů a musí se zamlouvat oběma - nejde jednu stranu do něčeho nutit.

Autor
-
Intimní záležitosti při kojení
04. 10. 2006 17:16:58
ID otázky: 28863

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit