on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kombinace dokrmu UM a kojení při návratu do práce

info: Ondra má právě dnes 22 týdnů / p.h. 4370g/, teď má 8150 g. Je kojený, jen v
poledne dávám plnou dávku Nutrilonu HA 2/ jsme oba rodiče alergici a starší dcera je astmatik/.Přebytky odstříkávám na mražák, protože za měsíc se vracím na plný úvazek do práce. Mrňous bude mít chůvu, takže bude dostávat 3x jídlo beze mě - počítám lx UM a 2x MM z mražáku. Příkrmy plánuji odložit až na ukončený 7.měsíc.

doporučení: Mám malou poznámku k tomu, co jsi mi zde popsala. Proč dáváš ten Nutrilon HA v poledne? Nejlepší prevencí proti alergiím je plné a výlučné kojení. Vím, že Nutrilon HA má částečně naštěpenou bílkovinu kravského mléka, ale přesto tam ta bílkovina je a rozhodně to dítě před případnými projevy alergie neochrání, max. je zmírní a zmenší pravděpodobnost jejich vzniku (existují ještě jiná UM,kde je bílkovina kravského mléka zcela rozštěpena, ale ty se používají pouze k léčebným, ne preventivním důvodům a rozhodně není důvod je podávat dětem kojeným!). Ale nejmenší pravděpodobnost vzniku alergií je při plném kojení, kdy dítě UM nepozná. Je škoda dávat Nutrilon, když krásně kojíš, skutečně nejlepší prevence je pouze kojit, klidně i do konce 8. měsíce.
I v případě chůvy může být děťátko vlastně plně kojeno. Jistě máš, dle toho, co píšeš, mléka dostatek, abys pro něj odstříkala každý den plné 3 dávky MM. Zákoník práce umožňuje využít kojících ženám 2 půlhodinové přestávky na kojení či odstříkání (po půl roce věku dítěte je to myslím 1 přestávka). Takže toho využij, máš na to zákonný nárok. Své dítě můžeš tímto způsobem (i s pomocí chůvy) kojit dlouho.
Opravdu ve vašem případě vřele doporučuji dát Nutrilon pryč a jen a jen kojit.

doplnění maminy: ještě jednou moc děkuji za materiály o příkrmech- už jsem to proletěla, užitečné jsou rady ohledně jídla alergiků - / žloutek až po roce.../ S tím odstříkáváním v práci to u mě moc nejde, mám velmi náročné zaměstnání. Mám co dělat, abych stihla oběd. Navíc když odstříkávam tu polední dávku MM, nikdy to není plná dávka 120-150
ml- jen tak 60 ml, takže bych stejně nestíhala množství co malý vypije / mám
odsávačku od Canpol Babies/. Vím dobře, že plné kojení by bylo ideální. Zkoušela jsem dávat Ondrovi i Nutrilon Pepti, kde je krav. bílk. úplně rozštěpená, ale vůbec ho nechtěl / to mlíko dost smrdí i mě/.Měla jsem štěstí, že po nabídnutí láhve malý neodmítá prs / na láhvi má mini dírku/. Dokrmuju ho asi 14 dní, dávku Nutrilonu jsem postupně zvyšovala a na mražáku mám za tu dobu asi 8 skleniček od dětské výživy. Tak mi to neměj za zlé, taky chci pro mrně to nejlepší.

moje rada: Barčo, děkuji za objasnění tvé situace, hned je to jasnější. Vzhledem k tvé situaci a návratu do náročné práce jsi udělala absolutně to nejlepší, co jsi mohla. Citlivě jsi začala zavádět Nutrilon HA co nejpozději, ale zároveň tak brzo, aby jsi měla možnost dítě na něj naučit. Nyní je mi již jasné, že ve vašem případě bude dokrm UM (a v tomto případě je HA mléko tou nejlepší volbou, protože ten N Pepti se stejně může užívat jen omezenou dobu a jak sama jistě víš, tak vy nespadáte k té kategorii, kdy je nutné ho užívat, vám stačí to preventivní HA) nutný, protože opravdu nemůžeš odstříkat tolik mlíčka. Ale určitě víš, že pokud je přestávka mezi kojeními delší než 6 h, tak se tvoří inhibiční bílkoviny, které postupně snižují laktaci. A ty určitě budeš své děťátko chtít kojit - před odchodem do práce a po navrátu, příp. v noci. Takže pokud to bude možné, tak určitě po té 13. h alespoň chvilku odstříkej, 5-10 minutek z každého prsu by mohlo snad stačit.

Autor
-
ID otázky: 28811

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit