on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Chci odstavit své dítě, protože chci otěhotnět.

dotaz: poraďte, jak odstavit dceru (nar.září 2004). násdledkem kojení mám rozházený cyklus krvácení tak, že se krvácení vrací každých 14 dní. antikoncepci neberu žádnou, a chtěli bychom druhé dítě.

odpověď: To je trošku složitější dotaz....V tvém případě už kojení neslouží jako antikoncepce, to v žádném případě, ale kojení MS cykly dokáže rozházet pořádně, to vím z vlastní zkušenosti. A i po tom, co kojit přestaneš tak se můžou ty cykly upravovat do normálu dost dlouho. Zkus se poradit s gynekologem, co by se s tím dalo dělat. 14 denní MS cykly budou patrně anovulační, to je moc krátká doba, aby nějaké vajíčko uzrálo a mohlo se oplodnit. Ale kdo ví, příroda je mocná čarodějka, takže klidně zkoušejte. :-)
Odstavit samozřejmě můžeš, nejlépe pěkně pomalu, postupně. Každý týden uber jedno kojení. Začni těmi, na kterých dítě nejméně lpí a ty, které vyžaduje nejvíce si nechej až na konec. Taky si o tom s prckem promluv, má již skoro dva roky, takže s takhle starým dítětem se dá už pěkně debatovat. Hlavně až ti zbyde posledních pár kojení, tak je třeba to děťátku vysvětlit, že už mlíčko nebude. Způsob si musíš najít samé, ty své dítě nejlépe znáš. Přeji hodně štěstí při odkojování a hlavně ve snaze o další miminko.

Autor
-
Odstavení
03. 10. 2006 23:26:03
ID otázky: 28785

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit