on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak odstavit dvouleté dítě?

dotaz: já mam opacny problem, chtela bych prestat kojit, ale nejak nam to nejde, uz jsme zkouseli vsechno mozne. Nevite nekdo jakna to?

odpověď:Aničko, jak často kojíte? Dominik má 2 ročky? Obvykle se při odstavování postupuje velmi zvolna a ruší se třeba 1 kojení za týden (i pomaleji), začíná se těmi kojeními, které jsou pro dítě nejméně důležité (nebo těmi, které někomu nevyhovují - např. noční kojení, které unavuje maminku) a nakonec se nechávají ty kojení, na kterých dítě nejvíce lpí. A samozřejmě, že v tomto věku už lze s dítětem promluvit na téma ukončení kojení, dvouleté dítě už komunikuje a chápe velmi dobře.

info od maminy: no my nekdy kojime jen vecer a v noci asi dvakrat a nekdy i 6x pres den. Proste si postavi hlavu a nevymluvime mu to. Vzdycky kdyz uz to vypada ze jsme na dobre ceste a treba 14 dni kojime jen vecer a v noci tak zase zacne vyzadovat kojeni behem dne. Vysvetlujeme, slibujeme, zkousime nabizet jine veci, nebo ho na neco odlakat ale nic nefunguje

rada: Aničko, to, jak svému dítěti vysvětlit, že už mlíčko není, víš nejlépe ty, protože ho nejlépe znáš. Ale pokud 14 dnů nekojíte přes den, tak už prostě musíš pak dát dítěti najevo, že mlíčko už není a hotovo. To dítě cítí, zda jsi si svým rozhodnutím jistá či ne. A asi ještě nejsi....můžeš klidně ještě kojit, ale mělo by to vyhovovat vám oběma. Určete si pravidla, koj třeba každé ráno a večer, domluv se tak s dítětem, že jindy mlíčko prostě není. Vím, že je to těžké, ale pokud kojení z nějakého důvodu jedné ze stran nevyhovuje, tak je čas něco změnit. Ale musíš být důsledná. Není ale na místě nějaké násilné odstavování, opravdu pomaličku, postupně, až se to ustálí na takové frekvenci,která tobě i dítěti bude vyhovovat. Přeji hodně štěstí a pevné nervy!

Autor
-
Odstavení
03. 10. 2006 23:25:26
ID otázky: 28784

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit