on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Mám na bradavce nehojící se prasklinu

dotaz: Mám na prsu pořád prasklinku, přes větrání a Bepanthen tam pořád zůstává, určitě nějakých 14 dnů... Tak jsem malé studovala pusinku (protože to pořád dost bolí a druhá začíná po obvodu taky táhnout atd...) a objevila jsem bílý flíček. Hned jsem jí ho namazala genciánkou, ale nevím, jak to úplně vyléčit?
Sebe mažu, jí budu mazat, ale nebudeme si to tak nějak pořád dál předávat?

odpověď: Jinak k té prasklině. Je tvá kojící technika správná? Otevírá dítě pořádně pusinku, než mu tam vložíš bradavku? Máš ho přitisklé co nejvíce k tělu, bříško na bříško, žádná jen vytočená hlavička?
Jinak tu genciánku používej na bradavky i malé do pusinky a pokud se to nezlepší do 3-4 dnů, tak je potřeba řešit to s lékaři, protože ostatní masti či vodičky jsou na recept. Genciánka už je v některých případech neúčinná, kvasinka si na ní začíná tvořit rezistenci. Vyléčit se musíte obě. Asi brzy půjdete na kontrolu k dětské lékařce, že? Tak ji o té možné kvasinkové infekci řekni, poradí ti a něco napíše.

Info od maminy: A k těm popraskaným bradavkám, jak jsem ti psala mail - od té doby mažu tou genciánkou a malá už v pusince flíčky nemá a mě se bradavky začaly zacelovat a už to ani tak nebolí (z toho usuzuju, že techniku mám dobrou, akorát nás trápila ta infekce). Takže ti znovu moc děkuji za radu!

Autor
-
ID otázky: 28749

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit