on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

bojkot kojení?

Dobrý den Jiřinko,
mám na vás dotaz. Mám 7,5měsíční dcerku, do 6.měsíců plně kojená. Potom jsme pomalu začali s příkrmy. Nejvíc miluje zeleninku s masem i bez, to se může utlouct, pomlaskává si a také večerní mléčnou kaši. Nedávno jsem přidala třetí příkrm - ovoce dopoledne. Problém je v tom, že mi začíná bojkotovat kojení. Kojím cca 4krát za den, víc do ní nedostanu, nejeví zájem. Nejlépe pije brzo ráno (mezi 5. a 6.hod.), to pije z obou prsů po asi 10minutách, pak ještě spí. Ostatní kojení během dne velmi odbývá. Pije tak minutu až 3 a začne se odtrhávat, koukat všude kolem, brebentit, dělat vylomeniny, občas mě kousne a směje se na mě, pak se zase přisaje, asi třikrát si cucne a zase odtrhne a tak to jde dál a po cca 10min to vzdávám. Zkoušela jsem všechno možné, jiné místo, jiná poloha, trochu hudby, naprosté ticho, ale nic. Bojím se, aby vypila dost mléka. Myslíte, že by příkrmy mohly způsobit menší zájem o prso? UM jsem zatím nezkoušela.
Díky, Katka

Autor
Katka
Nezařazeno
19. 12. 2011 13:55:29
ID otázky: 28661

Odpověd:

Kačko, dobrý večer, tohle je zcela typické chování pro děti dcerčina věku. Kolem toho 8. měsíce je to opravdu typické. Jednak může být příčinou zavádění příkrmů, jsou děti, které v tu dobu omezí kojení až nad rámec toho, co bylo původně zamýšleno. Toto období je celkově plné změn, dítě se učí spoustě novým dovednostem, hodně hlavně pohybově, ale i začíná být pekelně zvědavé. :-) V tomto věku se také může objevit separační úzskost. Je toho prostě moc a tak není na kojení čas. Ale v tomto věku je opravdu vzácné, aby došlo ke skutečnému odstavu dítěte - to na to ještě není připraveno. Vy v této situaci zachovejte hlavně klid. Prsa nabízejte, ale nikdy nenuťte. Hodně se s dítětem mazlete, vykoupejte se spolu. Můžete s dítětem spát, v noci je většinou ochota dítěte ke kojení vyšší. Pokud na dítěte nebudete vyvíjete žádný nátlak, tak se k prsu velmi rádo vrátí. Když bude dítě prs odmítat třeba 2x po sobě, tak mléko odsajte, ať laktace moc neklesá.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
19. 12. 2011 18:05:31

Odpověď

Dobrý den, našemu malýmu je 6 měsíců a týden a poslední dobou to dělá taky. Kromě nočního a ranního kojení mi přijde, že vlastně kojíme kvůli mně:) Celou dobu kouká okolo,pouští se,povídá, směje se, tahá mně za vlasy, šťourá mi v nose:)Prostě ho s tím obtěžuju..a to máme ticho, klid,nikde nikdo..a to máme zatím jen 1.příkrm..ale prospívá dobře a plínky má počuraný(fakt nevím z čeho:)) Tak mně napadlo,jestli už si tu svojí dávku prostě nestihne vypít hodně rychle..nevím..

Autor
Veronika
Nezařazeno
19. 12. 2011 15:22:39
ID otázky: 28664

Odpověď

Jiřinko, moc děkuju za odpověď. Je fakt, že teď ji všechno zajímá enormně. Při kojení se kouká kolem sebe, hraje si, plácá mě rukou,kope nožičkama, natahuje mi dokonce ramínko od podprsenky, protože to je asi v tu chvíli důležitější než nějaké pití. Každým dnem asi začne lézt, teď se koulí všemi směry, podává a zahazuje hračky atd. Takže opravdu asi moc podnětů kolem sebe.
Zkoušela jsem i večer odsát, protože hlavně před spaním je to kojení nejslabší, ale podařilo se mi jen pár kapek.
Jinak mám ještě jednu otázku. Moc jí zatím nešmakuje dopolední domácí ovocná přesnídávka (zato zeleninku miluje). Je možné do těchto přesnídávek dát trochu mléčné kaše? A pokud ano, mám si jí trochu připravit vedle a potom vše smíchat a nebo je možné nasypat pár lžiček přímo do přesnídávky, aniž by se to nejprve míchalo s vodou?
Ještě jednou moc děkuju a přeju krásné a pohodové Vánoce!!!

Autor
Katka
Nezařazeno
20. 12. 2011 11:27:17
ID otázky: 28669

Odpověd:

Katko, pokud nechce, tak s tím ještě klidně počkejte. Můžete dát jen ocucat kousek jablíčka, dát trochu kompotu od Vás, kousek banánu atd. Nemusíte to nutně aranžovat do kaše. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
20. 12. 2011 11:39:17

bojkot kojení

ahoj holky, už je asi pozdě, ale můžete mi prosím napsat ak jste to nakonec vyřešily? moje dcerka taktéž prostě nechce pít a dělá spoustu jiných hovadin, než aby sála, ale jakmile vidí jídlo, může se utlouct.paní tady pořád radí vydržet, ale ono v 7 měsících již odsávat moc nejde a jestli problém trvá 3 týdny, tak to dítě má pak celou dobu velký nedostatek mléka...tak nevím

Autor
Rara
Nezařazeno
13. 02. 2013 19:45:00
ID otázky: 28691

Odpověď

Dobrý den
já to mela uplne stejne, neslo do ni pres den dostat nic, ale zato v noci se mohla utlouct a budila me co co dve hodiny. bastila ale prikrmy, protoze to mohla koukat kolem a hrat si u toho. ale opravdu se vyplati vydrzet. Obdobi prvniho nadseni z prikrmu mame za sebou a ted by zase porad jenom pila z prsicka :D trvalo to tak mesic a pul. laktace mi nastesti neklesla. preji hodne trpelivosti.

Autor
Tereza
Nezařazeno
01. 03. 2013 23:51:06
ID otázky: 28692

Odpověď

Jak jsme to nakonec tehdy vyřešily? Nic moc, pila stále míň a míň, kousala mě stále víc a víc, až jsme kojit přestaly mezi 9. a 10.měsícem. Když jsem si to zpětně promítala, zhodnotila jsem to jako moc rychlé zavádění příkrmů. Myslím, že to chce dát dítěti víc času na zvykání si novým věcem, chutím atd. :-)

Autor
Katka
Nezařazeno
05. 03. 2013 15:35:22
ID otázky: 28693

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit