on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení pouze z levé strany miminka

Dobrý den, mému synovi je dnes 10 dnů. Plně kojím, přibývá dobře (za poslední 3 dny 200g na 3550g). Mám pouze problém s přikládáním. Kojím z obou prsů, ale syn vždy při kojení leží na levé straně, ať kojím z pravého či levého prsu. Z druhé strany se mu nedaří přisát, vždy to vzdám tak po 10 pokusech, protože už je nervózní on i já. Chtěla jsem se zeptat, jestli to něčemu vadí? Samozřejmě se budu snažit přikládat z obou stran, ale... :-) Když kojím z levého prsu, mám syna v boční pozici, při kojení z pravého mi leží na klíně. Děkuji za zodpovězení dotazu.

Autor
Milena
Nezařazeno
16. 12. 2011 18:47:03
ID otázky: 28588

Odpověd:

Dobrý večer, tak především se tím nenechte vůbec znervóznit, protože stres je nepřítelem úspěšného kojení. Zatím to dělejte takto, jak to jde, ale rozhodně doporučuji, abyste kontaktovala co nejdříve některou z kolegyň, protože ono to není nic moc ani pro dítě. Přece jen kojením stráví dítě řadu hodin za den a pokud bude takto výrazně preferovat jednu stranu, tak prostě na té druhé straně může být omezen psychomotorický vývoj - jednak sležení hlavičky, omezení pohybu jedné ručky, trénink zraku na jedné straně, může dojít k přetížení třeba svalů na krčku. Určitě bych to řešila a kdyby to nešlo ani s poradkyní, tak pak bych to řešila i s fyzioterapeutem, taková preference jedné strany by měla být řešena. Ale tak možná bude potíž třeba s Vaší rukou, stačí že dítě nějak jinak držíte a už to nemusí jít dobře. :-)
Jinak na vyprazdňování prsu to vliv mít vůbec nemusí, pokud dítě saje velmi dobře, správnou technikou, tak by to mělo být v pořádku. Určitě si po kojení ale prsa prohmatejte, zkontrolujte, zda jsou vyprazdněná, zda v nich nejsou nějaká zatvrdlá místa.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
17. 12. 2011 04:28:35

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit