on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Alternativa krmení v době nepřítomnosti

Dobrý den Jiřinko, moc prosím o radu ohledně tohoto problému. Dcerka 20 týdnů, už měsíc a půl bojujeme s bojkoty při krmení. Měla ošklivou reakci na očkování proti rotavirům - zvracení, průjem, bolesti bříška, teploty - no a od té doby se to s námi veze .. Díky Vašim radám se nám nicméně kojení zatím daří a malá krásně přibírá. Kojím 5x denně přibližně každé 3 hodinky, první krmení kolem půl sedmé ráno. Malá je jako hodinky a hlasí se na krmení na čas :)
Příští týden musím ale do školy na zkoušku, jen samotná cesta tam a zpět mi zabere hodinu a půl, navíc v době, kdy bych jí měla krmit. Vůbec nevím, co s tím. Původně jsem ji chtěla vzít sebou, manžel by vozil a já bych jí nakrmila v autě, v poslední době však odmítá kojení v sedě a vezme na milost jen kojení v leže, navíc špatně snáší cestu autem.
Pokud ji tu nechám s manželem, budu to mít jen tak tak, abych se stihla vrátit. Odstříkané mléko tu pro jistotu nechám, ale nevím, jak by jí ho manžel podal. V době laktační krize jsem jí dokrmovala odstříkaným mlíčkem stříkačkou cca 25 ml, jenže teď pije kolem 200 ml na jedno krmení a manžel se jí bojí takto nakrmit. Lahvičku si zas netroufám já vůbec zkoušet, občas se hrozně vzteká na začátku krmení, než se mi spustí laktace. Někdy mám problém jí vůbec přemluvit, aby tahala, než začne mlíčko téct.. Říkám si, že jak dám jednou lahvičku, tak už mi to prso nevezme :( Zatím tedy zvažuji, že ji ráno nabídnu prso dřív tak, abych jí nakrmila po třech hodinkách těsně před cestou do školy (dřív jak po 3 hodinách mi prso nevezme a vzteká se) a pak to snad stihnu se vrátit, nebo jí tu manžel bude muset nějak zabavit. I když si nedovedu představit, že tu bude třeba půl hodinky brečet hladem.. Jsem z toho rozpačitá, školu samozřejmě vzdávat nechci, ale zase malá má teď takové citlivější období, prso každé 3 hodinky, ani dříve ani později :), tak bych to nerada nějak pokazila, ráda bych kojila co nejdéle.. Moc děkuji za Vaší radu. Jana

Autor
Jana
Nezařazeno
30. 11. 2011 08:47:38
ID otázky: 28301

Odpověd:

Jani, dobrý večer, no já bych si z toho nedělala velkou hlavu. Buď tedy vezměte malou s sebou (to by asi bylo nejjednodušší na provedení - ono i v autě by teoreticky nakojit vleže šlo), ale zase říkáte, že malá špatně snáší cestování, tak ji asi nebudete chtít trápit. Cesta Vám zabere 3 h, zkouška půl hoďky, když budete hned na řadě (my ale čekávali i mnoho hodin na zkoušky), takže asi bude potřeba malou nakrmit alespoň trochu. Máte-li takový strach z použití lahvičky (ale já bych to na občasné jednorázové použití tak dramaticky neviděla), tak zkuste sehnat cévku na krmení nedonošených dětí a tu ponořit do hrníčku, lahvičky nebo skleničky s mlékem a druhý konec spolu s prstem do pusinky dítěte. Dítě by si tak mělo samo mléko vysát. Ale jak píšu, jednorázového využití lahvičky, navíc někým jiným než Vámi bych se nebála.
Přeji hodně štěstí při zkoušce! A jasně, že to nevzdávejte! Škola je boj, znám to dobře, ale výsledek stojí za to! Budete na sebe pyšná a zvyšujete svou hodnotu na trhu práce a to je k nezaplacení.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
30. 11. 2011 23:50:11

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit