on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bolení bříška v noci u 8 měs. chlapečka

Dobrý den paní Jiřinko, velmi si cením Vaší poradny a vždy jste mi moc pomohla s "mými" problémy. Malý nyní 8 měs.váha 7,820 v. 71 cm. V 6 měs. měl 6,720 a výšku 68 cm.Dle dr.propsívá a přibývá krásně.Od 6 měs. přikrmuji,dle Vás-nejprve poledne maso-zelenina,dopoledne již kolem 9 svačina - ovoce (banán+jablko,švestka,hruška nebo přesnídávka frutapura +piškotek).Kojím ráno kolem 6té pak ona svačina, 12 h.oběd, 14,30 kojení,16,30 kojení, před koupáním kaše (zavádíme teprve Sunarku kukuř. či rýžovou cca 120 ml) a před spaním kojení.Je to takto v tomto věku v pořádku? Mohu už jogurt Hollandia a kdy ho zařadit? Odpo a ještě dokojit??
Problém je v noci.Malý usne.Ale nyní již více jak měsíc o půlnoci, nebo i dříve se začíná budit,pláče nebo spíše řve, propíná se,bojuje, nadskakuje v postýlce,ikdyž je u mne, choulím ho,masíruji, užívám v noci rekt. rourku,nepomáhá, má zkrátka velké bolení.Jen snad nošení,které v noci nepraktikuji, je už těžký nebo znovu nakojení jej částečně utiší.A to jsem chtěla kojení vynechávat a je to spíše naopak.Jinak to ale nejde.Spíše se ududlá a usne, ale i tak sebou občas zašije, škubne a usne a pak se zase za cca 2,5 h vzbudí.Ale to už nebývá tak dramatické.Je to hotová katastrofa,nevím jak mu pomoci,už jsme vysadili všechny Bio Gaia probiotika, Espumisany okolo 5.měsíce, ale byla jsem nucena je nasadit.Koupila jsem opět Baby calm, jako by byl malé miminečko, Liftea probiotika v sáčku a uvidím co se bude dít.Není mi jasné jakje možné, když přes den uplně bez problémů,malý už leze je šikulka vysmátý, v noci je nemožný,moc si neprdne a jen řve a řve.Hladem to není to vím jistě, poznám jeho pláč z hladu a z bolení.Je mi asi jasné, že je to z příkrmů, protože si vzpomínám,jakmile jsem kojila i dopo a byl bez ovoc. svačiny, tak to tak šílené nebylo.Dávám i čajík nebo nějaké tekutiny, koupila jsem i čajík pro lepší spaní.
Dr. nás poslal na UZV bříška, asi holt má dle něj citlivější zažívání.Nemám dávat zatím květák atp.Zkoušela jsem už brokolici, to není sice nejlepší pro něj, ale co jinak dávat,stále mrkev,brambor,pastinák, cuketu,dýni,špenát?Maso papá hezky, jídlo je bez problémů.Prý jím hodně sacharidů(sladkosti,to je pravda,pečiva)které v bříšku toho malého způsobují kvašení či co.Ale přeci se nemůžu pořád omezovat, už tak mi je smutno po luštěninách atp.Nemůžu přeci jej takto šetřit a vyřazovat jídlo.Už tak jsem vyšťavená.Prosím o radu,připadá mi, že se dostáváme na úroveň 3měs.kolik,což je šílené a nechce se mi to věřit.Když je tak "starý".Děkuji moc nashledanou.

Autor
Jana
Nezařazeno
29. 11. 2011 16:01:05
ID otázky: 28289

Odpověd:

Jani, hezký večer, chlapeček Vám prospívá opravdu výborně, ten přírůstek za poslední dva měsíce je dokonce hodně vysoký na tento věk. S jogurtem rozhodně počkat. Klidně měsíc či dva, není důvod spěchat, obzvlášť, když dítě trpí na bolení bříška. Vy to teď potřebujete stabilizovat a navíc by toho kojení moc nezbylo. Večer zkuste buď jiný druh kaše nebo kašičku udělejte výrazně řidší (těch příkrmů sní dítě asi dost, když má takové přírůstky). Co se týče dalších druhů potravin - nevidím tam rýži, těstoviny, to již v tomto věku je možné, rovněž můžete uvařit různé zeleninové omáčky a pomalu zkoušet další druhy zeleniny. Já bych se nevyhýbala ani květáku v malém množství. Vy už se ve stravě neomezujte, všeho s mírou, včetně luštěnin, dítě je už velké, musí si zvykat, ostatně za chvíli budete dávat tyto potraviny přímo jemu a je lépe, když se s nimi seznámí nejdříve prostřednictvím Vás.
Rovněž mohou být problémem rostoucí zoubky, v tomto věku dost typická potíž. Zkuste dítěti namazat dásničky nějakým gelíkem.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
30. 11. 2011 00:17:21

Odpověď

Zkuste zmenit ytp kase...nam nedelala dobre kasicka od hippu, ale treba od nestle ano,byla prave min sladka.....

Autor
Jana
Nezařazeno
29. 11. 2011 17:55:32
ID otázky: 28290

Odpověď

Kaše řidší dělám, papáme je jen poslední 3 dny, takže z těch to asi nebude a zoubky na dohled nejsou, první jsme prožili v pohodě.Rýži dávám 2x týdně, to jsem zapomněla uvést a těstoviny zkusit nejprve bezvaječné asi že?

Autor
-
Nezařazeno
30. 11. 2011 09:43:28
ID otázky: 28302

Odpověd:

Ano, lépe bezvaječné. A zoubky klidně mohou lézt, to nemusíte dlouhé týdny ani poznat, nejvíce to snad bolí, když to ještě není patrné.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
30. 11. 2011 23:34:34

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit