on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

usínání

Dobrý den chtěla bych se zeptat na pár věcí.
1.Jím hodně mléčné výrobky(tvaroh, sýry, jogurty), chleba, bohužel sladkosti, banány, jabka, na oběd klasiku-maso s něčím. Malá jí teď po 2hod, může to být špatným složením stravy a tím i mléka nebo, že má 10 týdnů a chce častěji?Teď málo přibírá, má 1 až 3X za den průjem(hlenovitý, žlutý) i byl zelený, ze 6 kojení, dostali jsme druhé lactobacily, ale zatím nic. Ještě mě napadlo jestli to nemůže být tím, že beru Fe a ona má Chamomillu vulgaris, probiotické kapky.
2.Taky se chci zeptat na režim a usínání. Je hodně neklidná, mlátí kolem sebe rukama-už od narození., Klasicky- dobře spí v kočárku, večer ji uspáváme v náručí výrazným pohupováním nebo v koši a pak ji přenášíme. V postýlce má hračku, budíka, ale háže rukama a shazuje si dudel a vzteká se, trvá nám to tak hodinu a půl než usne.Poslední jídlo chce teď ve 4, pak usíná, tak ji rychle okoupeme a v 5 zkoušíme uspat a to trvá viz výše tu hodinu a půl. Pak spí až do půnoci, kdy kojím a pak ráno kolem 5.V mezidobí odsávám jen trochu, mám všechno?
3. Pomočených plen má být nejmíň 6.Kojím 6X, takže 6 plen, ale třeba se stane, že není durch, jen trochu mokrá. Mám se nějak bát nebo je to v pořádku?

Autor
Dokoupilová
Nezařazeno
28. 11. 2011 18:00:53
ID otázky: 28270

Odpověd:

Dobrý den přeji,

1. Mléčné výrobky bych určitě omezila (nejlépe dočasně vyřadila - tak na týden, abyste viděla, co se změní), opravdu mohou být příčinou zelené stoličky s hlenem. Vámi brané železo může také napomoci zelené stoličce. Co to znamená, že dcerka málo přibírá?
2. TOhle je hodně zvláštní režim, dávat dítě k nočnímu spánku už kolem 17.h, to je hodně nezvyk. Po koupání bych rozhodně nakojila. Pokud málo prospívá a kojíte 6x, tak bych 1-2 kojení přidala. Těch 6 plenek by mělo být počůraných dost, je to jedna z důležitých známek prospívání.
3. Při uspávání zkuste dcerku zavinout do zavinovačky, ručičky tak, ať s nimi nemůže tak šermovat. Výrazné pohupování bych omezila, z toho se může vyklubat výrazný zlozvyk. :-)
4. Před tím, než půjdete spát, tak bych odsála všechno mléko, co půjde. podpoří to laktaci a Vy ho můžete dcerce podat po kojení nebo si ho schovat do zásoby.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
29. 11. 2011 01:37:00

Odpověď

Dobry den, zkuste tan na 14 dni vynechat veskere mlecne vyrobky, ten prujem a hlen muze znamenat citlivost na bilkovinu kravskeho mleka. Muze to byt i to ze malo pribira, protoze strevo nezpracuje vsechno, co mala vypije a hned to jde ven. Pokud by se to upravilo, tak to znamena, ze musite drzet bezmlecnou dietu, vapnik v tabletkach cca 1000 mg denne suplementovat a je dobre objednat se na alergologii nebo gastroenterologii, muze se pridruzit i ekzem, nebo treba jen sussi kuze nebo kolem pusinky.

Autor
Petra
Nezařazeno
28. 11. 2011 18:28:18
ID otázky: 28271

DODATEK

Co teda můžu jíst, mě napadá tak leda paštika.....Dřív přibírala hodně, Dr. říkala, že je to moc, stolice byla dobrá. Teď jen 100g, má 5,6kg zhruba v 11 týdnech a průjem tak 3 týdny.
Ona v těch 5 usíná a zíve tak proto ji houpeme a pak spí do půlnoci. Dřív vydržela do dalšího kojení. Dnes jsem ji vzbudila po 3 hod a dala napít. Tak leda tak to můžu dělat.To by se alergie projevila až teď?Ta stolice byla jen teď zelená, jinak je žlutá, ale s hlenem.Někdy jsou počůrané hodně, někdy třeba jedna tak napůl.

Autor
-
Nezařazeno
29. 11. 2011 09:41:32
ID otázky: 28285

Odpověd:

Opravdu zkusit vynechat ty mléčné výrobky na 1-2 týdny, tak lépe identifikujete, zda jsou ty potíže se stolicí (a ostatně i menším prospíváním) v souvislosti s případnou alergií na kravské mléko.
U dítěte bych se snažila nastavit opravdu nějaký standardní režim, tzn. dávat spát mezi 19.-21.h. Ono se to ale stejně bude hodně vyvíjet.
Jinak 100 g přírůstek není rozhodně špatný, dítě v kojení neomezovat, kojit z obou prsou.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
29. 11. 2011 23:42:17

Odpověď

No ta alergie se projevi klidne i pozdeji....treba az v 4 mesicich....ale musite vynechat ty melcne vyrobky alespon na 14 dni...zkuste s epodivat, protoze jeste treba tyden i vice muze pretrvavat hlen v stolici, protoze to strevo potrebuje cas na uzdraveni a to neni ze dne na den.....
pozor na ramu maslovou, i na rohliky, nekteri pekari je zadelavaji syrovatkou a chleb bezpecny je sumava, podivejte na poradny dr honzika na www porodnice cz, tam ohledne teto alergie odpovida docela casto....

Autor
Petra
Nezařazeno
29. 11. 2011 11:21:05
ID otázky: 28288

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit