on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

ragáda a pálení bradavky při kojení

Dobrý den, mám 3 týdenní dcerku. Z porodnice jsem si přivezla na jednom prsu ragádu, která se stále nehojí a na začátku každého přisátí je velmi bolestivá, potom bolest odezní, ale při kojení cítím takovou pálivou bolest celé bradavky. Ragádu už jsem zkoušela mazat genciánkou - pouze ale prasklinku, nikoliv celou bradavku, mažu také Bepanthenem celou bradavku a dvorec, také jsem týden používala hydrogelové polštářky od firmy Medela. Vše bez valného výsledku. Odsávání z bolavého prsu je velmi bolestivé, tak jsem s tím přestala. Ragáda je tam stále a pálení bradavky při kojení přetrvává.Také po kojení z tohoto prsu je bradavka trochu zdeformovaná, jakoby rozpláclá,pálí a je i na dotek velmi citlivá. Techniky kojení jsem vyzkoušela různé, nic nepomáhá. Na moučnivku to zatím nevypadá. Kojení z druhého zdravého prsu je naprosto bez problému. Mám zkusit natírat bolavou bradavku Canestenem? Děkuji za odpověď.

Autor
Olga Padalíková
Nezařazeno
28. 11. 2011 11:49:47
ID otázky: 28265

Odpověd:

Olgo, dobrý den, to, že máte bradavku nějakým způsobem zdeformovanou značí, že něco není s technikou kojení v pořádku. Někdo by na Vás měl kouknout a zkontrolovat, rovněž tak podjazykovou uzdičku dítěte, která také může být příčinou podobných potíží. U druhého prsa to být nemusí, tam může být dítě pod jiným úhlem, jinak se může držet, bradavka může být lehce jiná. Opravdu bych doporučovala nechat si zkontrolova techniku někým zkušeným. Odkud jste?
Podle popisu už mohla prasklina přejít do fáze kvasinkové infekce, pokud tam nejsou nějaká zlepšení patrná. Zkusila bych jednat omývat vývarem ze šalvěje, který má antimykotické účinky a jednak bych vynechala nyní Bepanthen. Zkusila bych místo něj mastičku Fungicidin, Canesten, Pevaryl nebo Imazol. Prso hodně větrejte, nepoužívejte žádné prsní vložky.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
29. 11. 2011 00:56:34

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit