on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

jak přimět dítě aby přestalo kojení

Dobrý den, chtěla bych Vás moc požádat o radu jak mám svého 2,5letého syna odnaučit kojení. Vyžaduje to od rána do večera a neusne bez toho.Od malicka nesnesl cumel ani láhev s cumlem taky mi odmital sunary a podobné mléka,jen si k tomu čuchl nebo cucnul a uz ho to natahovalo ke zvracení.Za 3.měsíce se nám narodí druhé dítě a já se moc obávám aby ten starší nežárlil a nepil mu mléko. nechce s tím za žádnou cenu přestat a já nevím co s tím.Prosím o radu a děkuji předem za odpověd.

Autor
Lucie Mičolová
Nezařazeno
25. 11. 2011 12:55:06
ID otázky: 28141

Odpověd:

Luci, dobrý den, no, asi Vás zklamu. Velmi pravděpodobně bude starší dítě žárlit. Narození sourozence je pro první dítě obrovským zásahem do života, bude se muset dělit o Vaši přízeň s "vetřelcem" a dokonce i o prsa. To, že nyní odstavíte nemusí vůbec pomoci, 3 měsíce je moc krátká doba na to, aby takto velké dítě zapomnělo na kojení. Je velmi pravděpodobné, že si vzpomene. Tím neříkám, že nemáte odstavit. Záleží na Vás. Tandemové kojení je možné, je možné kojit obě děti najednou s tím, že upřednostníte mladší dítě a starší se může napít později a nebo z druhého prsu.
Chcete-li odstavit, tak prostě dítěti vysvětlete, že mlíčko není (beztak jeho množství kleslo a změnila se chuť), že je už jen pro miminko. Dítě se s tím dříve či později smíří. Je to už velký kluk a pochopí to, takže opravdu vysvětlovat téměř jako dospělému. I když odstavíte, tak možná, že po porodu si chlapeček opravdu vzpomene a bude se chtít k prsu vrátit. Záleží jen na Vás, zda mu návrat umožníte.
Co se týče uspávání, tak musíte najít jinou cestu - náruč, plyšáček. Nedá se nic dělat, to byste ani nezvládala se dvěma dětma. Tak hodně štěstí a pohodový zbytek těhotenství!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
26. 11. 2011 05:17:20

Odpověď

Dobrý večer,Lucko.Já ukončila kojení svého syna ve 26 měsících,to jsem byla již 4 měsíce znovu těhu.Bylo to těžké,protože byl můj závisláček.Ale ne zas takový,aby chtěl kojení celý den nebo mi sahal za triko a podobně.Ale tak dvakrát za den nakojit chtěl,mně kojo už z důvodu anemie ani doporučeno lékařkou nebylo.Prostě jsem malému pořád dokola opakovala,že je v bříšku miminko a že mlíčko už musíme nechat jemu,jako kolovrátek.Trvalo to zhruba měsíc než to pochopil.Já ho nechtěla úplně odstavit násilně,prostě pořád dokola a dokola jsme o tom mluvili.A s tím žárlením...holčičce je 10 měsíců a synek žárlí dotedˇ.Někdy je to opravdu náročné,má ji rád,ale často mi dělá naschvály,na malou lehá,tahá ji,bouchá do hlavičky,schválně začne ječet,aby ji vzbudil...,ale přitom ji má rád a dokážou se spolu krásně smát i si pohrát.Nevím,jak mu to už vysvětlit,že jí tyto věci dělat nemůže.Tím vás ale nechci strašit,v okolí znám maminky,u kterých se žárlivost staršího dítěte vůbec neobjevila.Tak hodně štěstí a zdravé děti přeji.Lenka

Autor
Lenka
Nezařazeno
25. 11. 2011 23:22:45
ID otázky: 28174

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit