Jáhlové knedlíky s patisonovou omáčkou

Detail receptu

( 8 Hodnocení ) 

Věk

od 8 měsíců

Ingredience

1/4 většího, nebo 1/2 menšího patisonu – nastrouhaného na hrubé nudličky (strouhala jsem ho i s kůrkou)
svazek jarní cibulky
1 cibule
1-2 mrkve
1 červená řepa
kousek ledového salátu
1 hrnek jáhel
1 1/2 hrnku vody
pohanková mouka na zahuštění těsta
1 lžíce červené čočky a trochu nori vloček

Příprava receptu

Dáme do hrnce vodu a jakmile začne vařit vsypeme do ní oprané jáhly. Trochu osolíme a pomalu vaříme, až se vody vstřebá.
Zatím si dáme vařit červenou řepu – ta se vaří podle velikosti různě dlouho.
Vedle dáme do studené vody vařit červenou čočku (důkladně opereme) s trochou nori vloček. Vaříme cca půl hodiny i víc. Po uvaření jáhly propasírujeme, nebo pomeleme, nebo trochu pomixujeme a smícháme je s červenou čočkou a trochou pohankové mouky – té podle potřeby tak, aby se vytvořilo těsto. Těsto můžeme v této fázi přichutit petrželkou, pažitkou, pro větší spařenou cibulkou atd. Na vále si rozprostřeme kousek gázy a vytvoříme knedlík, který na obou stranách zavážeme nití a dáme do vařící vody. Já jsem knedlík vařila cca 20 minut. Po lehkém vychladnutí jej krájíme nití. Horký je trochu rozpadavý, takže je nutné jej nechat chvíli odpočinout.
Zatím si dáme vařit do lehce osolené vařící vody s kapkou oleje mrkvičku a do dalšího hrnce dáme osmažit cibulky a na ni dáme nastrouhaný patison. Podlejeme horkým vývarem (domácím), popř. horkou vodou a dusíme. Ke konci přidáme hrst nakrájené zelené petrželky. Společně ještě chvíli dusíme. Poté můžeme nechat jako „zelí“, nebo můžeme vše rozmixovat na jemňounkou omáčku. Na talíř ještě přidáme trochu nakrájeného ledového salátku.

Poznámky

vzhledem k různým konzistencím je to určeno pro děti, které již umí kousat, pokud vyřadíme salátek a rozmačkáme mrkev s řepou, určitě můžeme podávat i dřív
  • Tisk receptu
  • Doporučení receptu

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit