Trpělivost přináší kojení

I já měla z počátku problémy s kojením své holčičky a když jí bylo pár dní psala jsem Vám o radu.
Ale jak to všechno vlastně začalo. Asi tak pět týdnů před porodem jsem začala chodit na těhotenské plavání, kde jsem se poprvé osmělila a zeptala se porodní asistentky, která vedla tento kurz, na problém vzpáčených bradavek. Koukla na ně a poradila mi formovače bradavek, ještě ten večer jsem zašla do lékárny a pomůcku si koupila. Bohužel to bylo už téměř pozdě, moc výsledků to nepřineslo. Hned po porodu mi porodní asistentka přiložila malou k prsu, vrhla se něj úplně ukázkově, bohužel neměla co chytit
A tak to pokračovalo ještě dva dny, než mi sestřička na oddělení šestinedělí nabídla klobouček. Nu sláva, malá trošičku bumbat, ale stále to nebylo ono, a tak jsem jí musela nosit na dokrmování sestřičkám. Třetí den měla službu jiná sestřička a ta mi přinesla menší klobouček, že ten co mám je pro malou velký. Pak mi ještě rozhodla, že mlíčko zkusíme odsát a nastartovat tak prsa pořádně. A povedlo se.
Domů jsme šly i s malým váhovým přírůstkem. Jak pyšně jsem šla s malou na první prohlídku k dětské lékařce. Avšak jak velké zklamání a rána bylo, když malá za celých 11 dní přibrala pouze 15g!!! Lékařka mi hned doporučovala přikrmovat umělým mlékem a já odcházela ze zdravotního střediska se slzami v očích a myšlenkou, že jsem špatná máma. Ale nechtěla jsem to vzdát a tak jsme to ani přes lékárnu pro sunar nevzali a jeli rovnou domů.
Svěřila jsem se kamarádce, která měla doma odsávačku a tak mi jí nabídla, že ona už jí nepotřebuje. Začala anabáze s odsáváním a s kojením po dvou hodinách a mlíčko se začalo tvořít ještě lépe. Dobrý mlíčko by bylo, ale co ten klobouček? Začala jsem občas zkoušet malé dávat prso, jak já říkám "na přirodu", ale ne a ne se pořádně chytit, až najednou v osmém týdnu se malá chytla a od té doby klobouček nevíme co je!!! Dcerka byla zkrátka větší a silnější a bradavku si pusinkou vytáhne úplně krásně. Teď už máme přímo tabulkovou váhu a vše je naprosto tak jak má být.
Můj vzkaz všem maminkám?? Holky i když je to hodně náročné, tak se nevzdávejte - VÝSLEDEK STOJÍ ZA TO!!!!

Přidat komentář

Obnovit
Bezpečnostní kód

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit