Zánět prsou?? To neznamená konec s kojením......

Když jsem čekala prvního syna, brala jsem kojení jako naprostou samozřejmost, hlásala jsem , jak budu kojit co nejdéle, jak to půjde.......Od 20tt jsem měla prsa plná mleziva.Musela jsem všude chodit s prsníma vložkama, protože mlezivo věčně protékalo a měla jsem kruhy na tričku, proto jsem si myslela, že kojení pro mně nebude problém .. a nebyl.. V den porodu mi teklo při každém stahu mlezivo a rozkojila jsem se hned první den.Paráda.Matýsek krásně spinkal a byl hodné miminko, dokonce druhý den po porodu vypil 100ml :oO .V den, kdy nás propouštěli domů začala lehčí kolika ale i tak se zdálo, že v kojení nebude problém..Když byly Matějovi asi 2 týdny, dostala jsem urputný zánět do prsou.Měla jsem horečky nad 40° a bylo mi hrozně zle..Šla jsem tedy k dětské doktorce abych se zeptala, jestli smím kojit.Bohužel řekla že ne a musela jsem nasadit UM.Ale na nic se mne neptala a napsala mi Homeopatika.. jak jsem jí vděčná, zabralo to do druhého dne ale tím začal konec s kojením.. Matěj už se nechtěl přes den vůbec přisát, jen v noci a tak jsem odstříkávala do lahvičky a dávala mu to aspoň tak.Postupně mlíčka ubývalo a přešli jsme na UM a příkrmy.Moc mně mrzelo, že se nám to nevydařilo dle mých představ.Ještě horší bylo, že přechodem na Um se Matějovi zhoršil Atopický exem na tolik, že jsme museli nasadit kortikoidy.Na plavání jsme nesměli a imunita veškerá žádná.Ve 4 měsících Hemofil a v půl roce absces..

Taky dodávám, že jsem v době, kdy jsme měli krizi, neměla net a nebylo ským se poradit.. taky jsem byla bombardovaná zaručenýma radama babiček a tchýně.. Neštěstí.

Čas utekl jako voda a těsně před Matějovýma 2 narozkama jsme našli na testíku // a na cestě byl bráška Kuba..

Všechno probíhalo stejně, mlezivo, rozkojili jsme se po porodu okamžitě (ohromně mně pobavilo, jak dětská sestra nevěřila, že v prsou něco mám a když mi ho přinesla na druhé kójo, tak řikala, že opravdu už něco vyblinkal, že mi moc nevěřila :oDDD ) Po příchodu domů přišla první krize , nedostatek mlíčka a Kubík celý den u prsa, nijak mu nebráním, nehlídám čas, kojím, jak se mu zachce..Což první měsíc bylo nonstop přes den ale v noci krásně spinká a kojíme cca 2x.. Druhý týden po porodu opět zánět, horečka.Nemola jsem sehnat Belladonnu (všem vřele doporučuji, je to uplnej zázrak-4x denně 5 kuliček) a do druhého dne jsme byli fit..Tak se mi ulevilo, že tentokrát na UM nedošlo..

Dnes jsou Kubíkovi tři měsíce a ledacos máme ještě před sebou ale ráda bych podpořila všechny, co si přejí kojit a mají potíže.Rozhodně poslouchejte svůj rozum a určitě se výsledek dostaví.Někdy se opravdu nedaří a je zapotřebí nasadit UM, není to žádná prohra.

Přidat komentář

Obnovit
Bezpečnostní kód

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit