Tandemové kojení

Milé maminky,
chtěla bych jen povzbudit maminky,které se rozhodly kojit své děti současně,že to opravdu jde.
S naší první dcerou Alenkou jsem od začátku neměla s kojením vůbec žádné problémy.Pila dobře,zpočátku klidně po hodině,přesto jsem neměla ragády,jak mě strašily sestry v porodnici.Vznik ragád je skutečně o technice kojení,ne o délce a četnosti.
Když bylo malé 16 měsíců,zatoužili jsme po dalším miminku,jen jsme si říkali,zda to vyjde,když ještě kojím po každém jídle.Vyšlo to hned první měsíc.Nenechala jsem se přesvědčit,ať hned přestanu kojit a kojila jsem dál,před porodem ještě 2krát denně.Druhá dcerka Pavlínka se narodila ve 40tt.,takže žádný předčasný porod.Večer jsem Alenku ještě nakojila a o půlnoci se Pája narodila.Porod byl bez problémů,jen se sestry smály,že ještě nezažily,aby na porodním sále při prvním přiložení teklo miminku mléko po bradě.
Když jsme po 4dnech přišly domů,tak Alenka mléko nechtěla,ale po 2dnech už ho chtěla alespoň ochutnat,no a pak dopíjela prso po každém kojení,taková přirozená odsávačka.Pár měsíců pak měla každá svoje prso.Postupně chtěla Alenka míň a míň,většinou jen po obědě před usnutím a ve 3letech se sama odstavila.Pavlínku jsem pak kojila do jejích 3let a také najednou už sama nechtěla.Manžel je alergik,takže proto jsem byla i rozhodnutá kojit co nejdéle.
Nebudu ale nikomu nalhávat,že to bylo jen super.Byla jsem pak dost unavená a navíc jsem neměla podporu v rodině.Hlášky typu:"No ty jsi ostuda,taková velká a ještě piješ od maminky?!",ty mě teda vždy nadzvedly.
Ale kdo má tu možnost takto kojit,tak ať to alespoň zkusí.Určitě to stojí za to.Holky na sebe nikdy nežárlily a byly daleko méně nemocné než děti v okolí.
Mějte se krásně!Dana

Přidat komentář

Obnovit
Bezpečnostní kód

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit