Před 10 lety to byl marný boj + pokračování s dalším dítětem

V únoru 1996 se mi narodila krásná a zdravá holčička, po porodu mi jí přinesly na přisátí a za dvě hodiny na pokoj, kde zbytek dne a noc vlastně prospala. Snažila jsem se jí přikládat, malá se přisála ale za chvíli zase spala. Další den jsem se opět pokoušela dcerku začít kojit, ale mléko se mi skoro netvořilo, jak strašný je to pocit, když vidíte vedle sebe ležet na posteli mladou dívku a ta měla mléka že nevěděla, co s ním. Od té chvíle jsem se vlastně nevyspala, vyčerpaná a s pocitem totální marnosti jsem v noci žádala sestry o dokrmení. Samozřejmě dostala flašku nejdříve s glukózou a feminarem. Pořád jsem si říkala až budu mít doma klid rozkojím se, trápily jsme se obě doma, trvalo strašně dlouho než malá něco vypila a když mě viděla dětská lékařka, řekla mi trápíte sebe i malou,jen podotknu, že k oné lékařce dávno nechodíme. Pořád jsem se snažila kojit, ikdyž jsem malé dávala feminar, jelikož sem byla prvorodička, myslela jsem si, že prostě doktorka má pravdu a vyrovnávala se s tím, že kojit nebudu …V poradně mi bylo doporučeno změnte i stravu,feminar není dobrý a tak jsem hloupá přešla na jinou značku a začaly takové peripetie s trávením, průjmy a bolestí bříška, že to nepřeji ani nepříteli. Až později jsem se dozvěděla, že maličkému miminku změnit UM je ta největší chyba, neboť se trávicí trak neumí rychle přizpůsobit! Tehdy jsme mohli dávat pouze přípravek se sníženým obsahem laktózy,který byl v té době asi 3krát dražší než běžná UM.Absovovali jsme i vyšetření na alergii na kravské mléko a vše díky zmíněné paní doktorce, ke keré bych již nikdy nešla! Takže jsem kojení nezažila,vzdala jsem to pod tíhou únavy a stresu. Jsem te´d momentálně tehotná,po dlouhlých letech a šťastná a taky odhodlaná kojit!!!!A budu se snažit jako ty ženy, co sem psaly, ráda se pak podělím o své zkušenosti s druhým dítětem. Obavy mám stále, ale budu se snažit z celých sil a dám na vlastní instinkt. Zdravím JH

Narodila se mi v červnu druhá dcera, Zuzanka vážila 4,10kg a byla pořád hladová a já si říkala jak krásně mě rozkojí. Jenže se mi v porodnici opět nedělalo mlíko a doma jsem byla docela zoufalá, jelikož jsem dokrmovala a přes časté přikládání malá tahala málo a nebo spala. Díky Jiřince, která mi odpověděla hned na můj prosebný email jsem se nevzdávala a pořád přikládala malou a musím říct, že ikdyž jsem celou dobu 4 měsíců přikrmovala tak jsem také kojila,ikdyž mléka jsem neměla tolik asi jako jiné maminky. Pro mě je to ale velký úspěch, protože první dcerku jsem nekojila vůbec. Chci všem maminkám napsat, že se opravdu může stát že ony budou patřit do té skupiny maminek, které prostě i přes veškerou snahu mají mlíka málo a nebo vůbec, aby se netrápily. Nejsou o nic horší maminky než ty, co kojí. Jenže hormony po porodu pracují a výčitky jsou velké. Pila jsem pocelou dobu i bylinky,které podporují laktaci a které doporučuje Ing. Janča podle alternativní medicíny a to je Andělika Lékařská,Kořen Hořec a nebo Anýz+kmín+fenykl/ve stejném poměru/. Dále je doporučeno jíst dušenou mrkev.Čaje se pijí mírně teplé, vyluhované 15minut 2krát 3 krát denně. Je to šíleně hořké,ale opravdu to pomáhá!Píšu to ,protože tyto bylinky jsem našla jen v knížkách od pana Janči nikde jinde. Samozřejme můžete pít i meltu. Snad to některé mamince příjde vhod.
Takže kojila jsem 4 měsíce s dokrmem,ale jsem na sebe pyšná i přes to,že to nebylo jen samé kojení a že mi mlíčko brzy došlo.,Ještě chci maminkám říct a poradit,aby nebyly rozčerované jako já ve svitavské porodnici, hlídejte si,jaký dokrm vám sestra dává v porodnici-pokud taková situace nastane! Malá dostala jako první dokrm pasterizované mateřské mléko, ale další dokrmy byly umělá výživa a nikdo mi to nesdělil až při propuštění z porodnice domů. Vím,že jinde se maminek ptají a musí podepsat souhlas. např. v Litomyšli. Z tohoto důvodu si to hlídejte. Dnes je nám 8 měsíců, malá je zdravá a to je nejdůležitější. Držím všem pěstičky.

Přidat komentář

Obnovit
Bezpečnostní kód

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit