Obnova kojení po měsíci na UM

OBNOVA KOJENÍ PO MĚSÍCI NA UM

Syna Tomáška (nyní 5m) jsem plně kojila do ukonč. 4. měsíce. Pak jsem z časových důvodů a i mé pohodlnosti začala občas přidávat UM, ke konci 5. měsíce byl už jen na UM. K prsu jsem ho přikládala 1-2x za den, někdy třeba tři dny vůbec ne.
Najednou mi to začalo být hrozně líto, jelikož všude čtu příběhy, jak kojí rok, rok a půl. Chtěla jsem to také zažít. A tak jsem se ptala všude na Netu, četla poradny atp. Jedny mi fandily, že to ještě možné je, jiné poradkyně tomu velké šance nedávaly. Já to nevzdala a začala na vlastní pěst:


1. den – středa
vypustila jsem láhev, absolutně. Jelikož jsem ještě neměla dostatek vlastního mléka, při přiložení jsem měla u sebe lahvičku s UM, odkud jsem Tomáškovi zavedla hadičkou do koutku jeho úst přívod UM. Nechávala jsem ho 2-3x natáhnout a pak povolila, aby sál z prsu. A tak stále dokola. Přitom byl celou dobu přiložen k prsu a sál. Sice asi neměl pořádně co, ale ta stimulace hodně pomáhá „rozkojení“.
Začala jsem hodně pít. Dříve jsem vypila sotva 1,5 litru tekutin. Teď jsem měla odpoledne už 8. hrnek čaje. Snažila jsem se pít je jen teplé. Samozřejmě jsem pila i čaje pro kojící (od Megafytu) a to 3 šálky denně.
Co se týče odstříkávání, tam jsem zvládla sotva 10ml za den! Po kapkách. To mě moc elánu nedodalo. Ale nevzdala jsem to. Prsa jsem měla stále poloviční a pevnost byla ta tam.

2.-4. den (čtvrtek-sobota)
postup je stále stejný, jen z toho UM vypije méně a méně. Dříve vypil tak 120-150ml. Teď při kojení cca 90ml. Odstříkaného mléka je za celý den 20 ml. Už to není po kapkách, občas to opravdu „stříká“ (1-2 proudy)

5.-7. den (neděle-úterý)
UM vypije někdy 90, někdy jen 50ml. Odstříkaného je už 40-60 ml/24hod. Dnes dopoledne (7. den, úterý) jsem dokonce zvládla z jednoho prsu (v pravém toho mám víc) 40 ml!! Sice to trvalo hodinu, ale potěšilo mě to moc. A odstříkávání má už 3-4 proudy.

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál…. J Prsa se mi trochu nalila, ne nijak naplno, ale cítím mírné zvětšení.


Mé prohřešky za tu dobu:
a) někdy jsem nebyla důsledná a nevypila ty min. 2 litry tekutin
b) za celou dobu (celý ten týden) Tomášek dostal 2x z lahve
c) nekojila jsem pravidelně každé 2 hodiny, ale střídala jsem to s odstříkáváním


Měla jsem obavy, že v noci to nezvládnu a z lenosti dám láhev, ale překonala jsem sama sebe.
V obýváku jsem si připravila slabé měkké světlo, udělala jsem si pohodlí na gauči, Tomáška hezky zabalila do deky a přiložila. Bylo to moc příjemné, vůbec mi to nevadilo. On se také budil jen 1-2x za noc.

Rozhodla jsem se tento můj příběh a postup sepsat hlavně pro ty maminky, které třeba řeší podobný problém a i jako důkaz toho, že i po měsíci (!) na umělém mléce, se lze rozkojit.
Přeji maminkám, aby se jim dařilo a užívaly si ten krásný pocit, kdy se vám ten malý drobeček při přiložení podívá do očí a vy vidíte, jak je mu u vás dobře.
maminka Monika

Přidat komentář

Obnovit
Bezpečnostní kód

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit