Jak vše zlé může být k něčemu dobré

Má dcera se narodila v termínu (40+4). PH 3,4 kg, 51 cm, krásné to míry, nicméně vzhledem k mé výšce 160 cm a 50 kg před těhotenstvím byla dcera trochu na mne "větší". To vedlo k tomu, že v děloze zaujala vynucenou polohu. Narodila se tedy s mírnou asymetrií pánve a též s mírnou predilekcí hlavičky. V poporodním období dcera zápasila s novorozeneckou žloutenkou. Projevovalo se to tím, že velmi líně sála a moc nepřibírala. O kojení jsem velmi stála, neboť trpím atopickým ekzémem a vím, že kravské mléko může vyvolat též atopický ekzém u mimča. Na radu pediatra jsem dceru tedy začala přikládat k oběma prsům během jednoho kojení a dcera začala krásně přibírat a já se rozkojila jako bych měla dvojčata.
Co však čert nechtěl. Zhruba v 7 týdnu po narození začala dceři vadit predilekce hlavičky při kojení více a více, až nakonec dcera přestala pít z levého prsu úplně. Na Vaši radu jsem tedy mléko z odmítaného prsu začala odsávat, což vedlo k tomu, že jsem záhy měla velké zásoby mateřského mléka. Poté, co jsme doma naplnili náš mrazák až po okraj mateřským mlékem, mateřské mléko pil chvíli můj manžel v kávě. Nicméně zvyklý na chuť kravského mléka, mateřské mléko mu moc nechutnalo.
Kontaktovali jsme tedy Banku mateřského mléka, tam nás ale odmítli, neboť se jim denní nadbytky cca 0,5l mléka zdáli malé a t.č. prý mají dárkyň dostatek. A tak jsem mléko pilně odsávala a vylévala do odpadu.
Na jedné návštěvě mé kolegyně z práce jsem si posteskla, jak je mi líto to mléko vylévat, ale bohužel, že o něj nikdo nemá zájem. Cca za 14 dní mi tato kolegyně telefonovala, že jejímu bratranci se podařila adopce 3 měsíční holčičky a že by měli velký zájem o mé mateřské mléko. Za 3 dny poté nás navštívil přímo bratranec mé kolegyně i s manželkou a holčičkou. (která nutno podotknout byla poloviční vzhledem k mé dceři). Od této návštěvy mléko již nevylévám a pilně ho sbírám pro malou Popelku (jak jí rodiče přezdívají). Dcera se občas z odmítaného prsu napije - asi tak frekvencí výskytu skvrn na Slunci . Takže konec je vlastně dobrý - dcera občas z odmítaného prsu pije a já jsem se stala kojnou pro adoptované miminko. A pak že neplatí, že vše zlé je k něčemu dobré.

Přidat komentář

Obnovit
Bezpečnostní kód

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit