Zachránili jsme kojení

Milé maminky, chci Vás povzbudit při potížích s kojením, zejména v období tříměsíčního růstového spurtu, kdy dítě začně odmítat prs. Náš příběh dobře dopadl a nyní je synovi 7 měsíců a já stále kojím. Na ten den si přesně pamatuji, můj tříměsíční synek dělal celý den u prsu blbiny, prskal, foukal, kousal, smál se, jen ne a ne se najíst, zkrátka nechtěl sát. Nijak jsem to neřešila, odpoledne jsme měli návštěvu u babičky, tak jsem ho po těch jeho srandičkách šoupla do kočárku a vyrazili jsme. U mé mamky začal být mrzutý, plačtivý, od prsu se stále odtrhával, začala jsem být nervózní i já, protože toho skutečně moc za den nesnědl a mamka mě závěrem "podpořila" slovy, že mu moje mlého nestačí, že bych měla vzít už konečně lahev a netrápit ho. Vystresovaná jsem volala manželovi, ať vše pořídí a rychle k nám přijede. Napil se UM, usnul jako beránek a já pokračovala v krmení lahví ještě týden, do lahve jsem odstříkávala MM a když to nestačilo, dovařila jsem UM. Byla jsem vyčerpaná, protože při kojení jsem si vždy s mým chlapečkem lehla a odpočinula si, rovnež mi chyběl ten náš společný kontakt, jakoby se mi odcizoval :( Domnívala jsem se, že je to konec kojení, prso nechtěl ani vidět, vždy u něj křičel, dlouho plakal, dokud nepřišla lahev. Chtěla jsem kojit, trápilo mě to a tak jsem oslovila místní laktační poradkyni a ta mě, a teď pozor, skutečně během jednoho odpoledne rozkojila a od té doby zase plně kojím. Lahve jsem uklidila hluboko do skříně a už je nechci ani vidět. V našem případě šlo hlavně o podporu, pochopitelně náš Martínek i během návštěvy laktační poradkyně plakal, ale ona s námi všechny situace zažila a ujišťovala mě, že není třeba sahat po lahvi a já to ustála, Martínek také. Držím všem maminkám v podobné krizi palce, nevzdávejte to!

 

Komentáře  

-1 #3 Guest 2017-07-09 16:50
To nejdůležitější pro mě bylo, že mě ujistila, že při tom šíleném řevu, kdy nemá lahev neumírá hlady :D Před návštěvou LP jsem byla celý doma, měli jsme klidový režim, byli dle doporučení hodně v kontaktu "kůže na kůži" a nabízela jsem prso, nechtěl ho, někdy si párkrát cucnul a zase křičel po lahvi. Večer přišla LP a podporovala mě, já se celkově uklidnila, začal po troškách sát a když plakal, tak jsem s ním chodila po místnosti, chovala ho, a když se uklidnil zase nabídla prso. Další den už kojil a doteď je pro něj kojení number one ;-) není problém ani po zavedení první dětské lahvičky...
Citovat
+1 #2 Veronika 2017-06-22 17:16
A v cem byl ten zazrak? Mame ten samy problem.. nechce pit z prsa a chce jen flasku... kdyz prilozim prso, tak se zacne hrozne vztekat a kdyz dam flasku tak po ni hned skoci a pije..
Citovat
0 #1 Anna 2017-06-16 08:09
No a co teda ta laktacni poradkyne s vama zazracneho provedla?
Citovat

Přidat komentář

Obnovit
Bezpečnostní kód

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit