NEVZDAT TO JE KLÍČ K ÚSPĚCHU

Zdravím všechny kojící maminky. Ráda bych i já svým příběhem povzbudila všechny, které si prochází trápením s kojením. Náš příběh začal v porodnici, kdy i přes mou snahu musela jít naše Sofinka císařským řezem. Byly jsme pak obě odloučeny na dlouhých 17 hodin. Až potom proběhly první pokusy o přisátí. Jelikož mám velmi malé bradavky, miminko mě spíše bradavku první dny drtilo mezi dásněmi :-( Třetí den jsem neměla po císařském řezu ani kapku mléka a na bradavkách jsem měla obří bolestivé strupy, které se každé přisátí měnily v tekoucí krev. Čtvrtý den padlo rozhodnutí dát si kloboučky od Aventu, později od Medely. Malá se díky tomu dokázala přisát a mlíčko se rozhýbalo a pátý den jsem již nakojila 10 :-) Sedmý den nás pustili z porodnice v podolí s nakojením 35. Bohužel jsem miminko opakovaně špatně přikládala a tak po dvou měsících, kdy se válčilo s každým kojením padlo rozhodnutí zavolat laktační poradkyni. Ta mě zkoušela naučit kojit bez kloboučku a v různých polohách. Naše Sofinka však bez kloboučku kojila nulu a nalitá prsa se začla zanicovat. Měla jsem i horečky 38 a latkace se snižovala.... Malinká plakala večer pro nedostatek a tak paní doktorka doporučila dokrmování. Koupili jsme sací lahev od Medely, ale malinká se brzo naučila, že u prsa je to námaha a z lahve to prostě teče a tak se jednoho dne odstavila úplně. Proplakala jsem celou noc. Byl to bojkot kojení a malá při pohledu na prso  histericky brečela. Pak jsem si přečetla zásady překonání bojkotu a začla se jimi řídit. Tedy žádná lahev, žádný klobouček... Sofinka se tři dny prsu ani nedotkla. Nervy jsem měla na pochodu, plakala jsem a psychika hrála své. Ale čtvrtý den se dítko přisálo. Začla jsem pomalu kojit nejdříve 45 pak 90 a dneska ráno po 8 dnech jsem nakojila 175 bez kloboučku, bez lahví bez dokrmů :D Takže sem chtěla všechny povzbudit NEVZDÁVEJTE SE! Bojujte jak lvi! Je to těžké, ale já jsem příkladem, že i když jsme krmili UM z lahve, i když jsme měli kloboučky a dudlíky, jde to  všechno vrátit, jde to překonat a kojit své milované miminko. Protože všechny známe ten pocit, jaké to je, když své dítě kojíme a nakrmíme :-) Jen si věřit a neztratit nervy. 

Komentáře  

+2 #5 Dita 2015-11-27 21:07
Hanko, díky za vás komentář. S kojením se peru od synova narození. Po kojení vždy dokrmuji. Trápila jsem se plakala, ale vždy si vzpomenu, že je to krásné a zdravé dítě, které prospívá a jsem za to vděčná!
Citovat
+2 #4 Petra 2015-11-14 10:58
Dobrý den, přesně vím, o čem mluvíte. Také jsem začala kojit po 2,5 měsících. Chce to opravdu vytrvat. Já se s miminkem zachumlala na 5 dní do peřin, položila si ho nahého na nahé břicho, žádné dokrmování, žádné UM. Ale taky žádné omezování kojení po 3 hod apod. Prostě jsem ho nechala, ať si to řídí sám. Nevážila jsem ho, abych se nestresovala, jestli vypil, kolik měl apod. Prostě jsem ho nechala a začala mu věřit, že je chytré miminko a že hlady neumře a že to zvládneme. A samozřejmě, že to zvládl on i já. :) když nebyla žádná UM, žádné kloboučky, zvládaly to naše matky a pramatky zcela samozřejmě. Bohužel jsou dnes tyto nesmysly zcela nepřirozeně k dispozici a nám matkám dneška to jen motá hlavy. Není to přirozené, i když to miminko samozřejmě přežije taky. Kdyby to bylo ale nezbytně nutné, tak jsme vymřeli jako lidstvo už před stovkami let, kdy nic z toho neexistovalo přeci. :) Syn má teď skoro 9 měsíců, přikrmujeme oběd a odpolední svačinu a jinak ho pořád kojím. A má 10,4 kg. :) Takže podvyživený fakt není. ;-)
Citovat
+1 #3 Hanka 2015-09-30 20:27
Dobrý večer,
doma mám krásnou 3-měsíční holčičku. S kojením jsem měla dost podobný "problém" jako maminka po císaři a dlouhém odloučení. Jsem sice také zcela jistě pro mateřské mléko a své holčičce chci dávat to nejlepší. Rodili jsme koncem pánevním, bylo to dost náročné, jak pro mě, tak ale v první řadě pro malou. UVĚDOMTE SI, ŽE PRO MIMINKO JE TO VELKÁ ZMĚNA A STRES - MYSLÍM TEN PŘÍCHOD NA NÁŠ SVĚT a trápit dítě 3 DNY HLADEM je podle mě dost hnusný!!! nehledě na to, co si kdo myslí o umělé výživě.. Taky jsem to obrečela, ale buďme rádi, že jsme přežili POROD a ještě něco k zamyšlení. Říká se, že minimálně 50% úspěchu dělá "naprogramování mozku", to sice ano (JÁ MYSLÍM ŽE I VÍCE), ale do jisté míry za průběh porodu i za kojení mohou HORMONY a taky "rodinná anamnéza" (tzn.podobnost mezi ženami v rodu v souvislosti s kojením, porodem atd.) Vím o tom své, ne jen v souvislosti s mateřstvím a kojením... TAKŽE, RADUJME SE ZE SVÝCH DĚTÍ A BUĎME VDĚČNÍ ZA TO, ŽE JSME VŠICHNI ZDRAVÍ A ŠTASTNÍ !!!! PS:a zaplať pán Bůh za umělou výživu a její dostupnost (v různých cenových relacích) Jinak každé mamince která se znovu zvládne rozkojit upřímně gratuluji. My jsme kojili a poté vždy "docpaly" nutrilonem ha, za pomoci ruční odstříkávačky lze krmit MM i v lahvičce, takže spokojenost a zdraví miminka je dle mého na prvním místě!! Pěkný večer a nenechte se tím rozhodit, jsou i větší problémy které byste mohly řešit, tak buďte rády, že nemusíte...
Citovat
0 #2 alena 2015-09-13 10:54
Zdravim,vas clanek me hodne povzbuzuje. Dcera uz ma 4,5mesice. Od zactku nam.jde.kojeni krasne,az na rustove spruty. Jenze ted jsme skoncili v nemocnicj pro neprospivni a pokud jim dcera nevypije to co ukazuji tabulky tak davam.dokrm. Take mame flasku od medely a je ji lino poradne se u prsa dostat k zadnimu mleku,to pro no totiz znena vetsi vynalozeni prace. Z nervu mi prijde ze mleko usrupuje. Snad i u nas bude konec stastny jako u vas:)
Citovat
0 #1 Lucie 2015-08-22 20:41
Dobry vecer, pisete, ze se mala 3 dny nedotkla prsu a ze jste nedavala ani z lahve. Jak jste ji teda krmila? Kojim taky pres kloboucky a hrozne rada bych je odbourala a posledni dobou mi syn rve i pri kojeni. Dekuji.
Citovat

Přidat komentář

Obnovit
Bezpečnostní kód

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit