Když miminko nemá sílu sát

Danielka se narodila 32+2. Cca ve 25tt jsem začla formovat své vpáčené bradavky podle návodu, tedy od 15min denně postupně navyšovat dobu nošení.
Hned den po porodu jsem se pídila o informacích o odstříkávání abych mohla na neonatologii nosit svoje mlíčko.
Neměla jsem příliš štěstí na zdravotnický personál, ale i díky tomu, že mě hned po porodu dali na oddělení gynekologie, tak ty "babičky", které tam chodily na opravdu závažné zákroky, mi radily a držely mne psychicky. Moje první urputné pokusy podle letáku, který mi dala laktační sestra této porodnice, končily akorát modřinami.
Pátý den po porodu mi kamarádka přinesla obyčejnou pístovou odsávačku a ukázalo se, že mám mlíka spousty, to co jsem po kapkách ručně ždímala hodinu jsem měla během pár minutek. Tato jednoduchá odsávačka nám stačila po celou dobu. 14 dní po porodu jsem odstříkávala už skoro 2dcl denně, které moje malinká dcerka rozhodně sama nevypila :-).
Dceru jsem poprvé držela v náručí 15 dní po porodu, když mě přijaly na jednotku neonatologie, po mém docela slušném nátlaku, když prospívá, tak proč už bychom nemohly jít domů.... tato neonalogie, kde jsem rodila, zřejmě ani netuší že existuje něco jako klokánkování. Tento 15.tý den mi ji zkusily sestry přiložit, moje v tuto dobu už jen ploché bradavky však pro ni byly stále nepolapitelné. Tak jsem ji krmila svým mlíčkem těmi lahvičkami, které tam měly se savičkami s obr dírkou.
při propuštění řekly, že mám zkusit znovu přiložit až bude mít 2,5kg, že je ještě slabá sát.Byla jsem chodící mlíkárna, ale moje mimi si to neumělo vypít.
Po návratu domů jsem zjištovala co a jak, a začla přeučovat na speciální savičky vhodné pro kombinaci při kojení, ze kterých už to neteklo samo, ale musela se snažit sama sát.
7.mý týden, kdy dosáhla doporučované váhy jsem začla zkoušet přikládat. začátky byly opravdu krušné, po 20minutách, kdy jsem měla pocit, že krásně pije, jsem navážila že vypila jen 5ml. tedy jen to co jí tam snad samo nakapalo. Trvalo to skoro 2 měsíce, než jsme se flašky zbavily úplně, ale stálo to za to. Jestli někomu přijde odstříkávní a krmení mateřským mlíkem z flašky jako namáhavá dvojí práce. Tak proti tomuhle přeučování to byla dovolená na pláži.
7x denně jsme spolu prováděly tento "rituál":
zvážit, 20 minut kojit, zvážit, ohřát potřebný dokrm do spočítané dávky, nakrmit z flašky, odstříkat na příští dokrm. A neodstříkávala jsem jen 10min, ale klidně i hodinu, když přestalo téci, napila se teplého nápoje, rozmasírovala a zkusila znova. Tak dlouho dokud jsem neměla potřebnou dávku.
Přestala jsem vážit a dokrmovat z flašky, když už si sama vytáhla skoro 70% toho, co by měla vypít, a zkrátila jsem intervaly mezi kojením ze 3h na 2h. musela jsem ale i tak ještě nějakou dobu odstříkávat, protože jsem měla přebytky a tvrdly mi prsy.
Plně jsem kojila do 8mi měsíců, i v horkých dnech jsem nabídla jen prs každou hodinu, žádný čajík. Od 14ti měsíců jsem kojila už jen 2x denně, na 16,5měsících se sama odstavila, protože jsem byla těhotná.

Přidat komentář

Obnovit
Bezpečnostní kód

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit