on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Usínaní u prsu

Dobrý den, mám 10 měsíčního chlapečka, kterého ještě kojim. Přes den kojení už moc nevyžaduje, ale v noci se často budí-až 5 krát a vyžaduje prs znovu k usnuti. Večer většinou uspavam u prsa, takže vím, ze to bude asi tím. Syn se mnou spí v posteli, aby to bylo jednodušší pro nás oba. Příští měsíc se budu vracet zpět do práce, bydlím v Anglii a tam je mateřská maximálně jeden rok takže bohužel nemám jinou možnost. Synek půjde na jeden den co jesliček a já se bojím, jak tam bude spát, protože neusne jinak než v kočárku nebo u kojení. Chtěla jsem se zeptat, jestli mate nějakou radu jak tenhle rituál změnit? Několikrát jsem si s nim zkoušela lehnout, číst knížku atd, ale vůbec to nepomohlo. Taky mám otázkou ohledně večerního kojení. Jelikož se budu brzo vracet do práce, potřebovala bych v noci lépe spát abych byla v práci fit. Myslíte, ze když budu postupně odbourávat noční kojení, ze se mi synek bude méně budit, nebo bude spinkat déle až bude sám připraven? Předem děkuji za odpověď.

Autor
Venezka
Uspávání a spánek dítěte
02. 05. 2017 10:05:15
ID otázky: 33519

Odpověd:

Hezký večer, doporučuji nic neměnit, protože už ten samotný Váš návrat do práce bude pro chlapečka moc těžký. On je ve věku, kdy se na Vás více upíná, uvědomuje si totiž více nebezpečí světa, který poznává. Je to zcela typické. V noci se bude budit i bez kojení - nebudí se kvůli kojení, ale proto, že potřebuje pomoci s uspáváním. No a to budete bez kojení řešit horko, těžko. KOjení je úžasný nástroj, jak dítě rychle uspat. :-) Takže bych doporučovala s chlapečkem nadále spát. Minimálně ze začátku bude těch změn i tak více než dost a pro synka jste Vy v noci takovou jistotou. Bez toho by to byly asi dost hlučné noci. :-)

Není potřeba vymýšlet, jak jinak synka uspávat. Vy si nechte svou jednoduchou metodu kojením a nebojte se, v jesličkách si poradí. Dítě je schopno se přizpůsobit a jistě jsou tam zkušení pečovatelé. Dítě je schopno fungovat v jiném režimu jinde a doma.

Takže mé doporučení je opravdu nic neměnit, i tak bude změn na Vás oba více než dost. :-) Držím pěsti, ať to zvládnete co nejvíce v pohodě!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
02. 05. 2017 22:23:52

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit