on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Živý dudlik

Milá Jirino, Prosím Vás o radu. Mám čtyřdenní mimimko. Jednu noc spala dobře, 3X jsme kojily z obou prsou a usnula, s pomocí termoforu v perince. Včera večer jsem ji po kojení uložila, spala dvě hodiny a potom celou noc vůbec. Chtěla být neustále na prsíčku. Střídala jsem prsa donekonečna, masirovala je, pila, ale mlíčko už pak došlo, takže si Eliška už jen vždycky cucla a zbytek dudlala. Kojím v sedě na křesle. Vyhovuje mi fotbalová pozice, protože mám dolů směřující bradavky. Techniku kojení jsem byla konzultovat v sobotu a dobře. Dnes v noci, jakmile jsem se z křesla pohnula, že ji dám už spící do postýlky, Eli se vzbudila a plakala po prsíčku. Tak zase znova kojit a znova chvilku dudlat, až spí, že dám do postýlky,ale vždy se probudila a dozadovala se prsíčka. Nevadí mi časté kojení, ale tohle je non stop. S mým prvním dítětem jsem udělala tu chybu, že jsem nepoznala nutriční sání od dudlání. Dudlal hodiny a hodiny, a tím méně efektivně sal. Přesně jak tu popisujete na stránkách, přestal prospívat a bylo zle, musela jsem dokrmovat. Tuto chybu uz nechci opakovat! Kojení v leze a společné spaní mi vůbec nejde. Malá se nemůže chytit prsů, já jsem našponovana, takže to nevyhovuje ani jedné z nás. Eliška cura, stolička už je den žlutá. Prosím poraďte jak přestat být živým dudlikem! V křesle se mi kojí dobře, ale spát se v něm nedá. Zdravím

Autor
Pavlina
ID otázky: 33511

Odpověd:

Hezký večer přeji, no, každé dítě je jiné a dcerka je maličkatá. Má absolutně nárok na to, aby byla nonstop na prsu, stejně jako byla nonstop spojená s Vámi pupeční šnůrou. Pro lidské mládě je to naprosto přirozené, rodí se velmi bezbranná a tak se prostě jedině u matky cítí dobře, stejně jako v děloze slyší tlukot jejího srdce, cítí její vůni a prso je pro ně náhradou pupeční šňůry. Většina dětí má ty instinkty velmi silné. Nemůžete po 4 denním dítěti chtít, aby spalo v postýlce. Bojí se tam a prostě potřebuje intenzivní spojení se svou matkou. Já opravdu nemám jinou radu, takto maličké dítě Vás potřebuje nonstop. Budete muset najít cestu, jak spát společně nebo jak mít dcerku tak těsně vedle postele, aby nebyl žádný problém si ji přisunout. Ale nejlépe by se cítila určitě s Vámi. To, že předchozí dítě přestalo prospívat není chyba dlouhého kojení, ale pravděpodobně neoptimální techniky kojení, kdy dítě nemělo možnost se napít efektivně. Zavolejte si dobrou poradkyni, která Vám pomůže. Která Vám pomůže najít i vleže takovou pozici, abyste mohla se svým dítěte spát, ležet a prostě být stále s ním. I Vy potřebujete nyní hodně odpočívat (s domácností a starším dítětem by Vám měl takto brzy po porodu někdo pomoci). Šestinedělí je pro to, abyste se svým dítětem sžila. A pokud Vás potřebuje, tak určitě nečekejte, že bych Vám radila násilnou tvorbu režimu, odtrhávání dítěte od prsu, vyplakávání dítěte (které prostě potřebuje Vás, nikoho jiného). Vyhovte svému dítěti, Vy to jako matka velmi dobře cítíte svým mateřským instinktem. Ten Vám valí, abyste to malé mládě měla pořád u sebe. A tak je to správně. Některé děti po nějaké době dokáží spát i v postýlce, košíku a být bez matky. JIné se toho ale dožadují neustále a dlouho. Každé dítě je jiné.

Odpočívejte, hledejte cestu, jak vleže kojit - podložte si prsa polštářem, položte dítě na polštář, prostě udělejte cokoliv, abyste byly vzájemné kompatibilní. A nepřemýšlejte o tom, že by mělo být správné vytvořit režim. Ano, ale určitě ne u novorozence...už vůbec ne čtyřdenního. Vašim úkolem je prostě být živým dudlíkem, pokud to dítě vyžaduje. :-) Určitě alespoň ty první týdny/měsíce. Tak přeji hodně sil a hlavně radosti z dětí!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
25. 04. 2017 01:16:18

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit