on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

časté kojení po roce a půl

Dobrý den, mám 19.měsíční holčičku. Kojím, Když ona chce (třeba 3x v noci a 8x přes den +-) a podle jejího nadšení ještě dlouho budu. Nemáme žádné problémy a nevadí mi to. Dcerka prospívá velmi :-D má 15 kg při 90 cm. my jsme oba hodně vysocí. Narazila jsem na dotaz a odpověď, podle které je četnost kojení na škodu, protože se uvolňují škodliviny z tuku matky do mléka.viz odkaz. http://www.babyonline.cz/detsky-lekar-online/vyziva/kojeni-u-19-mesicniho-ditete Můžete mi prosím napsat Váš názor. Nedovedu si představit, že bych dcerku při její velké oblibě ke kojení takto omezovala. Děkuji moc za odpověď a za Vaše skvělé stránky..

Odpověd:

Hezký večer, bohužel ta odpověď je typickou ukázkou naprosto nekompetentní rady. :-( Ta odpověď je celá jeden velký nesmysl a jen ukazuje na naprosto zásadní neznalosti dané lékařky. Neznalost fyziologie a mechanismu kojení a výživy dítěte, neznalost doporučení Světové zdravotnické organizace a navíc vymýšlení naprosto nepodložených nesmyslů. Z mé strany je to jeden velký nesmysl...jako mnoho dalších lékařů, kteří mají pocit, že mohou s kojením radit jen na základě toho, co někde zaslechli (na lékařských fakultách se toho o kojení mnoho nedozví, už vůbec ne o fyziologii, takže pokud se sami v této oblasti nevzdělávají, tak pak to vypadá přesně takto).

Vy samozřejmě pokračujte v tom, co děláte. Děláte to skvěle, máte z toho obě radost a dcerce to více než svědčí. Nemusíte vyhledávat žádné informace ke kojení, naprosto stačí, když dáte jen na svůj mateřský instinkt.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
31. 10. 2016 22:31:09

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit