on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Nastup do zamestnani a vyziva miminka

Dobry den, mam dceru narozenou 31.5.2016 a od listopadu nastupuji zpet do práce na tri dny v tydnu (dcera bude mit tedy ukonceny 5.mesic). Od zacatku ji pouze kojim, momentalne 7x za den (v noci se nebudi, takze od 3. mesice ji přes noc nekojím), prospiva v poradku. Do práce dojizdim 100 km a auto mame pouze jedno, takze bohužel neexistuje moznost privezt mi dceru na kojeni. Znamena to tedy, ze nakojim rano nez odjedu a následující 3-4 jidla bude muset podavat manzel, pripadne babicka. Jsem schopna odstrikat dostatecne množství MM, ale lahvicku zatím odmita, a proto bych se chtěla zeptat, jakym zpusobem je nejvhodnejsi malou krmit a kolikrat bych si v praci mela mleko odstrikat, abych si udržela laktaci? A dale od kdy bych mela zavadet prikrmy (jestli místo oběda nebo vecer...) Predem dekuji za odpověď Marketa

Odpověd:

Hezký večer přeji, v práci odstříkávat ze začátku určitě 3x, později, cca za 2-3 měsíce už jen 2x, kolem roku věku pak může stačit i 1x. To sama poznáte. Případně odstříkávat tolik, abyste stačila pokrýt potřebu dcerky. Rozhodně doporučuji zařadit noční kojení, protože to je velmi, velmi důležité pro dostatečnou budoucí tvorbu mléka. Absence nočního kojení může výrazně negativně ovlivnit množství mléka. Určitě doporučuji alespoň 1-2x v noci kojit. Dcerka bude také více vyžadovat kontakt s Vámi, když budete pryč, bude si to chtít vynahradit. :-)

Co se týče krmení dcerky, tak není nutné používat lahvičku. Můžete využít lahev se lžičkou nebo kádinku, případně hrníček. Chce to jen trochu šikovnosti a trénovat by to bez Vaší přítomnosti měl manžel s babičkou. Dcerka se může dost bránit přijmout od Vás alternativy, když jsou k dispozici prsa. :-) Zavádění příkrmů záleží na Vás. Jste-li schopna dostatečně odstříkat, tak bych klidně dcerku krmila i v 6. měsíci jen MM a až okolo 6. měsíce zvolna s příkrmy začít. Záleží na Vás. Je možné začít zvolna i po 5. měsíci. Nicméně těch změn v těch 5 měsících bude opravdu hodně, tak bych je zaváděla postupně. Začít pak můžete klidně obědem nebo prostě příkrm v době Vaší nepřítomnosti.

Určitě se snažte co nejvíce kojit před Vašim odchodem a po Vašem příchodu, co největší kontakt s dcerkou, budete to potřebovat obě dvě. :-)

Přeji hodně štěstí a ať se daří v práci a vše s novým režimem jde hladce. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
21. 09. 2016 00:06:29

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit