on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dát 18-ti měsíční dceři UM a jaké?

Dobrý den, mám 18-ti měsíční dceru a jelikož za měsíc nastupuji do nemocnice tak ji už nějakou dobu postupně odstavuji z kojení. Nyní to máme tak, že ji kojim jen na noc a jednou, maximálně 2x v noci. Mléka už moc nemám a tak jsem si říkala, že bych ji začala dávat třeba jen na noc UM, ale říkám si, že je možná škoda začít dávat do flašky, když umí pít z hrnečku. Chtěla bych se tedy zeptat zda mám UM vůbec dávat, popřípadě jaké by bylo vhodné a zda dát do hrnečku nebo do lahvičky. Alergii žádnou nemáme ani jiné problémy, jen jako miminko měla ekzém, ale to už tak od roka nemá. Děkuji Monika

Autor
Monika
ID otázky: 33299

Odpověd:

Dobrý večer přeji, no, ono především není potřeba vůbec odstavovat. :-) Z Vašeho dotazu jsem nepochopila, zda nastupuje zpět do práce - do nemocnice nebo zda nastupujete k nějakému zákroku. Nicméně ani jedno není v žádném případě překážkou kvůli které byste neměla kojit. Žen, které kojí při zaměstnání a žen, které kojí v případě hospitalizace. Sama jsem to zažila, synek měl ovšem jen 3 týdny. Vy máte dcerku už velkou, takže to není žádný problém ji kojit jen v době, kdy budete doma. V případě hospitalizace to také není problém, je možné odstříkávat, je možné dcerku třeba 1x denně nakojit, když bude na návštěvě, ale laktaci udržíte i jen tím odstříkáváním několikrát za den, kdybyste s dcerkou být nechtěla.

Zkuste to zvážit, zda opravdu odstav chcete Vy a dcerka a nebo Vaše okolí. Zima se blíží, já bych se takového koktejlu vitamínů a obranných látek pro své dítě (které obsahuje MM) jen tak nevzdávala.

Co se týče Vašeho dotazu - podávání UM. Ne, takto velké dítě žádné UM nepotřebuje, může dostávat již naprosto běžnou Vaši stravu a to včetně běžného mléka a mléčných výrobků. UM ostatně není nic jiného než předražené sušené kravské mléko s mírnými úpravami. Ovšem opravdu mírnými, pro děti tohoto věku je naprosto zbytečné. Takže naprosto normální pestrá strava a k tomu tekutiny - čaje, vodu, ovocné šťávy, občas minerálky. Takže i na noc nebo v případě potřeby v průběhu noci dát napít z nějakého hrníčku běžné tekutiny (a ideálně nakojit, stále věřím, že to ještě promyslíte), UM ani lahvičky netřeba. Lahve se savičkou by byly opravdu řádným krokem zpět. ;-) Dcerka už je velká, pěkně hrníček.

 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
06. 09. 2016 21:09:46

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit