on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Prospívání miminka, blinkání

Dobrý den paní Jiřinko, děkuji moc za Vaši odpověď na otázku ID otázky: 33276 a doporučení. S laktační poradkyní z mamily spolupracuji od začátku (kontaktovala jsem ji již v porodnici). Právě ona nám pomohla v kojení prvních 16 dní, kdy Anička měla problém se sáním (hodně spavá). Zprvu také velice rychle přibývala (ale byla i dokrmovaná UM), proto mě trochu vystrašil již pomalejší přírůstek. Přitom za první měsíc plného kojení přibrala 970 g.Techniku kojení nám kontrolovala několikrát a stále k ní docházíme jednou měsíčně na sledování psychomotorického vývoje dcery. Říkala, že dcera není prostě velký jedlík a drobná bude po nás (jinak já jako miminko jsem přibývala podobně:) Jak jste napsala, že rezervy cítíte, tak já stále také:) Bojuji s tím pocitem již z porodnice, že Anička byla takový drobeček a musím ji stále jen kojit a kojit a pomáhat,aby kvalitně sála. Od počátku prsa střídám při jednom kojení. Dnes po ránu si opět dvakrát odříhla a poté blinkala (nebylo to nijak hodně, ale něco na zemi bylo:) Nemůže to být způsobeno i tím, že mám prsa více nalitá a dám ji pít z obou a prostě se příliš napije? Vím, že časovým odstupem mezi kojeními se nemám řídit...ale když ji nechám trochu větší časový odstup (tak 2 hodiny), tak mi přijde, že se víc napije. Poněvadž když je hodinu a půl po kojení vzhůru a přiložím ji k prsu, tak si jen cucne a usíná, je už unavená. Tak proto jsem ji dávala dudlík,který si vezme a usne a hodinku spinká a pak zase kojíme. Bohužel to kojení stále moc řeším, i když se snažím od toho odprostit. Třeba teď když si jen cucla, bychom ani nešli na procházku, poněvadž v kočárku by krmení zaspala a já se bojím, že se za ten den málo napije. Doma se probudí. Jinak o jídlo jako takové se příliš nehlásí, prostě ji přikládám právě trochu podle toho času (samozřejmě, když mám pocit, že chce , tak ji přiložím). Kojím většinou tak 7x až 8x denně. Ještě se chci zeptat na kojení v noci. Máme již takový rituál. Naposledy kojím kolem 20 hod, usíná u mě v náručí a po druhé hodině ji budím. Poté se sama probouzí kolem 6 až 7 hodiny ranní. Mám ji stále budit nebo to mám nechat na ní? Bojím se, abych neměla ještě méně mléka. Jak jsem psala, tak už od počátku jsem nepotřebovala ani vložky do podprsenky, ale když prso zmáčknu, tak vždy mlíčko stříká, tak snad ho mám dostatek. Myslíte, že bychom třeba měli začít s příkrmy od ukončeného 4. měsíce? Děkuji moc za Váš čas a odpovědi.

Autor
KK
ID otázky: 33279

Odpověd:

Dobrý večer přeji, ano, moc to řešíte a to není dobře. Jste tím pádem pořád v napětí, pořád ve stresu, pořád je tam určitý neklid, který ovlivňuje spouštění mléka (negativně) a taky pohodu dítěte při kojení. Nedělejte, zkuste si to prostě více užívat. Neřešit to denní kojení tolik, prostě nabídnout kdykoliv. Někdy i vícekrát do hodiny, jindy to vyjde třeba za pár hodin. Opravdu se nestresovat. Je nesmysl nejít na procházku kvůli potencionálnímu problému s malým množstvím vypitého mléka. Pokud se neuvolníte, tak stejně to mléko blokujete. Zbytečně.

Máte-li několikrát techniku kojení upravenou, tak není co řešit - bude to v pořádku. Neřešit.

Noční kojení - tam naopak je rezerva Jedno kojení (nebo dokonce žádné) je velmi málo ve Vaší situaci - drobnější dítě. Noční kojení je klíčové pro dostatečnou tvorbu i prospívání dítěte. Tam dítě svou potřebu může zaspávat, pokud nespí vedle Vás v posteli. Určitě alespoň jedno kojení v noci navíc by to chtělo. Určitě to můžete nechat na dítěti, ale jen když se bude mít možnost v noci samo napít dle potřeby - nesmělo by být v postýlce, mimo Vás.

Mléka máte jistě dost, jen ho pusťte k dcerce, uvolněte se.

S příkrmy se začíná okolo 6. měsíce, nevidím důvod, proč by to mělo být u Vás dříve. Ba naopak,dcerka potřebuje dozrát, to zažívání ještě není úplně optimální,není důvod ji dávat už pevnou stravu za pár týdnů.

Takže hlavu vzhůru a užívat si dcerku!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
16. 08. 2016 00:34:35

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit