on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odstavení necelé 2 roky

Dobrý den, mám chlapečka necelé 2 roky. Krásně jí vše a když je u babičky i přes noc, tak si na mlíčko ani nevzpomene. Mě ale poslední dobou hodně ubývají síly a přistihla jsem se i při tom, že jsem na něj byla naštvaná. Kojil se hodně často a nedalo se mu vysvětlit, že zrovna, když je se mnou v práci, to nejde. Navíc při kojení mě začal kousat a dokonce jsem na něj už i vyjela. Manžel už naše kojení taky nenese dobře. Hlavně když se na mě sápe na veřejnosti. Tak jsme využili toho, že byl přes noc u babičky a po návratu domů už nic nedostal. Řekla jsem mu, že mám bebí a že to nejde. Vzal to dobře a až na vztekání v noci nejeví žádný problém. Je to už týden a po tak náhlém kojení mě prsa stále bolí a natékají. Začínám mít o svém rozhodnutí pochybnosti. Měla jsem chuť mu dát aspoň v noci, ale nejsem si jistá, jestli se tím jen nevrátím tam, kde jsme byli. Dnes se sebou už bojuji opravdu hodně. Nechci se k plnému kojení vrátit, ale zase není důvod proč se toho vzdát úplně. Předem moc děkuji za radu.

Autor
Petra
Odstavení
12. 08. 2016 15:11:03
ID otázky: 33278

Odpověd:

Hezký den přeji, no, jak vidíte, tak asi jste na odstav ještě nebyla připravena. :-) Synek taky ne, já to vidím tak, že ještě tak půl roku byste to oba přivítali. Podívejte, je potřeba, abyste dobře zvážila, co vlastně chcete. Jistě, že když kojení znova nabídnete, tak opět kojit budete. Nicméně není řečeno, že byste nemohla určit nějaká pravidla. Kojení můžete nabízet či spíše poskytnout jen v době/situacích, kdy Vy sama budete chtít. Může to být klidně jen na uspávání, občas v noci atd. Není nutné kojit na veřejnosti a určitě není nutné kojit v situacích, kdy víte, že byste to nesla nelibě a byla na dítě nepříjemná. Jinak to nemají ani ostatní savčí matky a dokážou dát velmi rázně svým mláďatům najevo, že teď mléko prostě nebude. Tak nedělejme ze sebe něco, co nejsme. Jsme savci jako ostatní zvířata a jako ten, kdo mléko má máte právo odmítnout ho vydat, když nechcete. :-) Není potřeba mít výčitky.

Takže za mne - ano, já bych se ke kojení vrátila, v jaké míře je už jen na Vás.

Pokud byste se vracet nechtěla, tak je potřeba ta prsa uvolňovat, odstříkávat do úlevy (méně a méně, aby se laktace nezvyšovala), je zbytečné si přivodit nějaký zánět.

Přeji Vám takové rozhodnutí, se kterým budete všichni spokojení. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
14. 08. 2016 12:25:40

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit