on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Uspávání u prsu

Dobrý den, Jiřinko, mám skoro 7 měsíční dceru Valinku, kterou nejrychleji a nejlépe uspím u prsu. U hlazení, ležení a zpívání je velmi neklidná, vrtí se, kope, pláče. Dotaz zní, jak dlouho byste tuto metodu doporučila, aby se dcerka nenaučila spát výhradně s prsem v puse? Je pravda, že přítel má velké problémy malou upsat, ale říkám si, musí si prostě poradit, když nejsem doma - to bych se nemohla hnout z domu. Další dotaz s uspáváním u prsu je spojený s příkrmy - když uspávám po obědové baště a malá sní celou skleničku, poté se ještě před usnutím napije (a ne málo), nemůže to způsobovat bolení bříška, přecpávání :) Všude čtu, že pokud sní plnou dávku příkrmu, odbouráváme tím dávku kojení, ale to u nás neplatí, jelikož poté uspávám a malá se opět napije. Předem moc děkuji a zdravím, Bára

Autor
Barča
Uspávání a spánek dítěte
16. 05. 2016 13:40:07
ID otázky: 33198

Odpověd:

Hezký večer přeji, dcerka je maličká, má nárok na uspávání u prsu ještě roky. :-) Opravdu to vůbec neřešte, dokud je to něco, co vyhovuje Vám oběma, tak nic není potřeba řešit. Příroda nám dala prsa nejen jako nástroj obživy dítěte, ale mimo jiné i jako třeba úžasně snadné a rychlé uspávadlo. Vůbec nepřemýšlejte o tom, zda je vhodné uspávat dcerku jen do nějakého věku. Takové žádné pravidlo neexistuje. A pokud Vám někdo naznačuje nebo přímo říká, že si dcerku rozmazlíte a bude u prsu navěky, tak ho neposlouchejte. Je to Vaše dítě a Vy jistě sama moc dobře víte, co mu dělá dobře. Dítě uspávané u prsu nebude rozmazlené. Bude spokojené a bude mít i spokojenou mámu. A nemusíte mít strach, že byste navěky uspávala u prsu. Dítě se toho vzdá samo, až bude zralé usínat samo. A manžel si samozřejmě poradí, když tam nebudete. Nepodceňujte ho. Dcerka bude moc dobře vědět, že tam nejste a děti jsou chytré a jsou schopné přejít na jiný způsob uspávání, když jsou s někým jiným než s matkou. :-)

Dokojování po příkrmech netřeba řešit, nechte tomu volný průběh. Kojení není jen jídlo, ale také zdroj tekutin. A jestli dáte po příkrmu nakojit nebo zapít jinou tekutinou je celkem jedno. Nějaké drobné zvracení nevadí. Zvracení  na bříšku není nic zvláštního. Vyhněte se mu, když víte, že dcerka zvrací. Dokojovat můžete klidně další 2 roky. :-)

Prostě dělejte to, co Vám přijde přirozené, to, co je Vám i dcerce příjemné. Je spousta času na nějaké změny....spoustu. Nyní bych nic neměnila. Jen to, že budete naslouchat jen své dcerce a svému mateřskému instinktu a nenecháte se moc ovlivňovat okolím.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
17. 05. 2016 00:23:22

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit