on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Svědící a nateklá bradavka těsně před porodem

Dobrý den, za týden a něco mám termín porodu a před zhruba 2 týdny mě začaly svědit bradavky. K tomu se mi zdají nějaké horké. Začala jsem si je mazat dětským olejíčkem, po pár dnech se to zlepšilo, pak po pár dnech nemazání zase vrátilo. Začala jsem nad tím přemýšlet (a googlig) víc a napadlo mě, jestli to nemůže být kvasinková infekce. Jak jsou bradavky suché, jsou na nich i bílé šupinky kůže, což bylo popisování ve spojení s kvasinkami. Ptala jsem se na kontrole v porodnici, ale nic moc mi neporadili, ani se na bradavky nepodívali. Koupila jsem si teda Canesten a Bepanthen a mažu, ale je to dost odhad. Navíc jedna z bradavek je taky už delší dobu nateklá. Při určitém rozpoložení to jde vidět dost výrazně - asi 3/4 dvorce jsou nateklé, tvrdé, světlé béžovo-žluté (místo červené barvy, co má zbytek dvorce). Co to může být? Co s tím? Nerada bych po porodu místo kojení řešila ještě tohle. Předem děkuji, BH

Autor
BH
Příprava na kojeni v tehotenství
10. 05. 2016 08:26:10
ID otázky: 33192

Odpověd:

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
11. 05. 2016 21:18:12

Odpověd:

Hezký večer, no, to, co popisujete určitě není fyziologický - zdravý stav. Rozhodně je to vhodné řešit, zavčasu, ještě před porodem. Ke konci těhotenství se objevuje kvasinková infekce často, není to nic neobvyklého. Nicméně většinou je tato infekce v pochvě a je tedy možné to řešit lokálně, většinou čípky. 

Dle popisu se Vám kvasinka skutečně dostala na prsa. Určitě to řešte se svým gynekologem, případně s kožním lékařem, který by měl udělat stěry a identifikovat zdroj potíží. Může jít samozřejmě i o jiný typ infekce. Ale to by si lékař už měl poradit, aby dobře zacílil léčbu. 

Věřím, že se problému rychle zbavíte. :-) Přeji Vám pohodový porod! 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
11. 05. 2016 23:16:39

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit