on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Noční buzení

Dobrý den Jiřinko, prosím Vás o radu či názor ohledně nočního buzení 5,5 měsíční dcerky. Od cca 2. měsíce spávala krásně celou noc, v 19 hod. jsem ji nakojila, uložila a spinkala bez probuzení až do 5ti či 6ti hod. ráno. Posledních 14 dní se ale začala v noci několikrát budit, velmi nepravidelně, dvakrát až třikrát, ale každou noc jinak. Nejdřív stačilo uchlácholit, dát cumel a spala dál, teď už ji musím vzít a nakojit. Vím, že to nic není proti třeba jiným dětem, jen se nemůžu dopátrat, proč z ničeho nic taková změna... Je možné, že mám třeba míň mléka a má v noci prostě hlad? Přes den kojím co 3 - 4 hodiny, to jí stačí, je spokojená, ale poslední dobou kojím v noci i častěji než přes den, což je pro mě samořejmě vyčerpávající po té, co už jsem si "zvykla", že celou noc krásně spí :)

Autor
Dana
Uspávání a spánek dítěte
28. 04. 2016 11:31:34
ID otázky: 33178

Odpověd:

Hezký den, no, to, že dcerka spala celou noc vlastně nebylo přirozené. :-) A dalo se čekat, kdy se to "pokazí". Takže vlastně buďte ráda za to, že jste se mohla tak dlouho vyspat. :-) To, že se dcerka budí je opravdu normální. I u dětí, které se dříve nebudily, tak instinkty se dříve či později objeví. A jak dítě objevuje ten velký svět (a v tomto věku ho bude objevovat více a více, tak si uvědomuje více a více ta možná nebezpečí. V noci se všichni budíme co cca 2 hodiny. My zvládneme usnout sami, děti v tomto věku potřebují naši pomoc, to ujištění, že svět je bezpečné místo a že máma je poblíže. Je to přirozené chování, někde v Africe by samo malé půlroční dítě nemělo na přežití šanci. Je prostě přirozené spát s mámou v posteli. Pak byste se vyhla vyčerpání a proces znovuusnutí by byl rychlý. :-) A nevím, proč vždy ženy jako první příčinu všeho vytahují malé množství mléka. Zbytečně si shazujete vlastní kompetence, schopnost dítě dlouhodobě kojit, důvěru v sebe sama. Na to zapomeňte. :-) Za pár týdnů začnete s příkrmy a ten pocit zodpovědnosti za 100% výživu dítěte se trochu sníží. 

Jen jedno doporučení - ta frekvence kojení přes den je nedostatečná, určitě bych tam přidala a nabízela častěji. Jinak nevidím žádný problém, je jen na Vás, jak si to uspořádáte v noci, abyste si to zjednodušila. Kojení berte jako skvělý nástroj, jak dítě rychle uklidnit a uspat. Rozhodně to není primární příčina buzení. 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
29. 04. 2016 00:14:51

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit