on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Mám to ještě vydržet?

Dobry den,  predem se omlouvam,pisi Vam z telefonu. Mam 3mesicni holcicku, kojeni je pro me dulezite,ale take velika zatez,kterou uz jsem mnohokrat malem vzdala, ale snazim se co muzu,abych pro to udelala uplne vse a kojila dal,ale udrzet si mleko je pro me tezke a nadbytek nikdy nebyl.. prsa mam mala, mackat nejde,kuze na kuzi nezabira,kvuli bojkotu nejde casteji prikladat,stridat a to odrihavam,stridam polohy, krouti se,pousti,cim vic se snazim upravit techniku,tim se vic zlobi. Dcera se narodila v poradku 26.12. s vahou 3600g a 50cm, ja se rozkojila az po peti dnech (v potodnici si se mnou ale dali fakt praci ohledne prikladani a techniky), vaha pri propusteni 2.1.  3330g, mela silnou zloutenku, 11.2. vaha 4560g a 58cm, ten den dostala prvni rotarix, pote to byl 14 dni boj, byla podrazdena,zvracela a nejedla, flasku odmitala, MM ani Nutrilon.. Ja porad stimulovala na odsavacce. Zhruba od pulky brezna mi zacala obe prsa bojkotovat, 17.3. dostala dalsi Rotarix, vaha 5280g a absolutni bojkot, davala jsem i co jsem odsala, zkousela jsem novorozeneckou cevkou, flasky s ruznymi savickami, ale nedostala jsem do ni skoro nic. Neco malo flaskou,mela malo pocurane plenky. Jenze ackoli je antikolikova,vypadalo to na velke bolesti po ni a nebo proste potrebovala prso.. Zase asi poste jsem sedela na odsavacce a snazila se nahnat mleko.. Opet jsem zrusila flasku, minuly ctvrtek vazila 5390g, docetla jsem se u Vas,ze krmeni v leze je nejmene efektivni a ja jinak nekojila,zacala jsem polohy stridat-tanecnik,fotbalova,jakoby v sede(to tece nejlepe,ale ji to nejvic vadi) a dnes jsem navazila jen 5400g. Kdyz ji dokojim cevkou u prsa, vypije o to mene... Po prstu mi to plive..z flasky by ale asi pila. Stolicku ma hlenovitou,ridkou. Dle dr. nic hrozneho. Kojim ji kdykoli si rekne, nekdy i po hodine, v noci kojim po trech hodinach,zbytek odsavam, myslim,ze se laktace posledni tri dny trochu zvedla diky odsavani, pocet i mnozstvi pocuranych plen se oproti minulemu tydnu take trochu zlepsil, ale ja mam obavu, abych ji kvuli tomu ze chci stuj co stuj kojit, netrapila a aby to nebylo spatne. Ty prirustky nejsou nic moc a ja chci v prve rade vse nejlepsi pro ni.. Prosim Vas o zhodnoceni a moc dekuji.

Autor
Klára
ID otázky: 33151

Odpověd:

Krásný večer přeji, Váš dotaz se nečte dobře...je plný zoufalství a frustrace, obrovského úsilí a převeliké chuti kojit. Rozumím Vám. Ale mám-li Vaši situaci zhodnotit, tak musím říci, že si myslím, že právě ta nadměrná snaha vše vyřešit co nejlépe Vás dovedla tam, kde jste. Kojení totiž je zcela přirozený proces, který úplně nejlépe funguje, když se nechá jen tak běžet...Jakmile se do něj moc zasahuje, snažíte se ho korigovat a hlavně na něj pořád myslíte a pořád ho řešíte, tak výsledkem je, že vystresujete sebe i dítě. Podle prvních přírůstků je totiž zcela zjevné, že kojení u Vás může být  naprosto bez potíží funkční. U kojení platí, že méně znamená více. V tomto případě tím méně myslím to, abyste kojení tak neřešila. Kojení opravdu dokáže krásně fungovat, když se o něm nepřemýšlí a prostě se jen kojí. Ono to bude tak nějak fungovat samo. Když se podíváte, jak kojí savčí matky, tak prostě kojí. Určitě o tom nijak nepřemýšlejí a prostě to běží samospádem. Udělejte to samé. Přestaňte kojení řešit. Není potřeba odsávat. Je potřeba, abyste si věřila. Sobě a svému dítěti. Abyste byla uvolněná a užívala si to. Když to berete jako stresovou situaci, které se už dopředu bojíte, tak výsledkem je to, že to přenesete na dítě a ono prostě začne kojení bojkovat. Psychika, respektive vyrovnaná psychika je min. 85% úspěchu. Zkuste to. Zkuste zahodit ten nový mozek, který Vám pořád říká, že byste měla často vážit, odstříkávat, bojovat, přemýšlet, co vše se může přihodit, co vše byste měla zkusit, jak byste měla kojení pomáhat atd. A prostě nastartujte jen ten starý, který je založen na instinktech a pudech. A ty po Vás budou chtít jediné - kojit, nic jiného. Hlavně se nestresovat. Jen se soustředit na potřeby dítěte. A kojit naprosto dle jeho požadavků. To děláte správně. Nepřemýšlet o tom, jak často to je. Zahodit všechny pomůcky, který používáte. Odsávačku, lahvičky, cévky, váhu....To je to nejlepší, co můžete v této situaci udělat. Mazlit svou dcerku, spát s ní, být jí prostě nablízku, ať se může kojit tak často, jak bude potřeba. 

Chápu, že jste možná čekala nějakou radu typu - udělejte to a to. Já Vám ale nepotřebuji dávat návody na další akce. Už tak jich děláte až, až. Vy jste schopná mít mléka dost a své dítě uživit bez potíží kojením. Z Vašeho povídání je naprosto patrné, že ten problém je především ve Vaší hlavě. Jen si prostě musíte věřit...to je vše. Přeji hodně štěstí a hlavně radosti s dcerkou!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
02. 04. 2016 23:55:07

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit