on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Doba kojeni

Dobrý den, mám měsíční holčičku a poslední dobou v noci spinká i 6 hodin v kuse. Např. od 19 h do 1 h. Pote nakojím,cca 6-7 minut z každého prsa. Pak v klidu usne na další cca 4 hodiny. Další den kojíme po cca 3 hodinách - opět max. 7 minut z každého prsa. Prosím o zodpovězení jestli mám nechávat spat 6 hodin - četla jsem ze mužů přijít o mléko když budu nechávat tak dlouho? A jestli je doba kojeni dostatečna - dostane se k zadnimu mléku? Odpoledne casto trpime na boleni briska.Plac i dve hodiny v kuse. Muze byt v 16 hodin muj obed v mlece?Prospivame krásne. Porodní váha 3.46 kg,propouštěli nás s váhou 3.42kg.Nyni 4.4kg.Dekuji

Autor
Monika.nica
ID otázky: 33136

Odpověd:

Hezký večer přeji, délka kojení není až tak důležitá (kojte ale vždy z obou prsou při každém kojení a klidně můžete nabídnout prsa i opakovaně, ne jen 1x), pokud dítě saje efektivně (neustále polyká) - můžete kouknout na videa na www.mamila.sk , jak má takové efektivní kojení vypadat. Na přední/zadní mléko vůbec nemyslete. :-) Opravdu vůbec. Protože přední mléko ráno může být klidně tučnější než zadní mléko večer. Tak které mléko je pak to správné? :-) Vůbec o tom nepřemýšlejte. Co se týká nočního kojení, tak zde určitě doporučuji si ty pauzy pohlídat, opravdu může dojít k poklesu laktace, protože v noci se kojí nejvíce hormonu prolaktinu a tedy noční kojení či jeho absence významně ovlivňují tvorbu mléka. Těch 5-6 h je maximální pauza. Tzn., je na Vás, zda kojení přidáte/iniciujete dříve než po 6h nebo necháte tu pauzu takovou. Sama to poznáte podle toho, zda laktace bude klesat či ne. Každá žena je jiná a má jinak citlivou tu tvorbu mléka. 

Bolení bříška - děti na ně trpí opravdu hodně a nemusí to znamenat, že to má jakoukoliv souvislost s Vašim obědem. Nelze říci, jak dlouho ovlivňuje to, co jíte mléko. U každé potraviny je to jinak (a ty časy nevím). 

Mějte se krásně.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
12. 03. 2016 00:44:46

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit