on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Časté buzení se na kojení

Dobrý den, Mám chlapečka 3,5M starého. Do 3M přes noc krásně spinkal a budil se tak 2 x. Nyní v průběhu 4 měsíce se vše změnilo a on se budí co 1,5 až 2 hodiny a vyžaduje prso. Trvalo to asi 7-10 dnů. Pak 2 noci opět pohoda a teď se znovu budí. Následně u kojení usne rychleji než dříve a možná se napije méně?. U kojení začal usínat někdy i přes den i po spaní. Ještě podotýkám, že ho stále trápí prdíky a u kojení se dost kroutí a někdy i odpojuje - pokud u toho neusíná. Je tato změna normální? Mohu čekat, že se režim opět upraví?

Autor
Verča
ID otázky: 33085

Odpověd:

Hezký večer, bohužel jste mi nepodala dost informací, abych mohla Vaši situaci lépe posoudit. Hlavně mi chybí informace o tom, jak syn prospívá. Nezmiňujete to, předpokládám, že prospívá dobře. Co se týká častějšího kojení v noci, tak to je zcela normální. Režim dítěte se vyvíjí dlouho, do cca 18 měsíců. Syn je stále maličký, ale dostává se do věku, kdy dítě více a více začíná poznávat svět a také zjišťovat, že svět může být nebezpečné místo. A o to více se na Vás syn bude lepit. V noci potřebuje ten pocit bezpečí ještě více. Takže ano, je to normální a měnit se to bude různě. Nejde nějak přesně predikovat, jakým směrem se to bude vyvíjet. Kojení může být stejně časté, méně časté nebo i častější.

Usínání u kojení je v pořádku, kojení je ten nejlepší nástroj k tomuto. Než dítě usne, ta nezapomeňte prostřídat obě prsa a stlačováním prsou pomoci synkovi získat co nejvíce mléka. Když už po tom všem bude usínat, netřeba to řešit. Ale střídáním poloh a prsou a stlačováním můžete ten kvalitně, efektivně využitý čas u prsu prodloužit.

U prdíků by se situace měla zlepšovat. Jak se bude dítě více a více hýbat, tak si od nich samo pomůže. Chce to hodně trpělivosti a lásky. Uvidíte, že bude vzpomínat na toto rané období. Užívejte si ho.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
28. 01. 2016 22:55:56

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit