on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Blinkani po kazdem krmeni

Dobry den, prosim o radu. Mesicni dcera po kazdem krmeni nebo i behem nej blinka, casto i "hazi savle". Krmime z lahvicky 8-9 denne - tak polovinu krmeni davame nutrilon, polovinu moje odsate mleko. Na doporuceni lekarky hlidame mnozstvi vypiteho mleka aby se neprejidala, takze tim blinkani spis zpusobeno neni. Mala si malokdy odkrkne, zaroven pri tom ale blinka, at se odkrknuti podari nebo ne. Casto blinka i hodinu ci dve po krmeni a doprovazi to skytavka. Vetsinou si blinkani skoro nevsimne, proste se to z ni vyleje, ale v posledni dobe blinka hodne, vzdycky se rozcili, zacne strasne kricet a blinkani se tim jen zhorsi. Vypada to opravdu hodne dramaticky a ja se kvuli tomu uz kazdeho krmeni dopredu bojim. Muze jit o vazny reflux? Mluvila jsem o tom s lekarkami a pouze doporucily krmit casteji a v mensich davkach, na zadne vysetreni nas neposlaly. V postylce mame podlozenou matraci, snazime se co nejdele po krmeni drzet ve svisle poloze, ale uz nevim co dal.

Autor
Rezi
ID otázky: 33054

Odpověd:

Hezký večer přeji, neptáte se sice na to, zda je možné se rozkojit, ale tak dovolím si alespoň drobnou připomínku. U měsíčního dítěte je možné se rozkojit, pokud byste měla správnou osobní podporu od nějaké šikovné kolegyně. :-)

No ale k Vašemu dotazu. Ano, velmi pravděpodobně jde o reflux. Trpí na něj i více než 50% dětí, takže na tom není nic zvláštního. Pokud chcete podávat odstříkané mléko i nadále, tak můžete zkusit přidávat do něj Nutriton (ne Nutrilon), který ho zahustí. A z UM vybrat některé antirefluxní (označovaná jako AR mléka). Pokud dítě prospívá, tak není potřeba se nějak stresovat tím blinkáním. Vím, že to není příjemné (můj starší syn trpěl na těžký reflux. No a před pár týdny mu bylo 12 let a už opravdu neblinká :-), ale je to opravdu velmi časté. Některé děti ublinkávají, jiné zvrací více, ale dokud to opravdu dítě nějak hodně netrápí (některé děti velmi špatně nesou podrážděný jícen) a prospívá, tak není potřeba si dělat z toho hlavu. A vyšetření taky není nutné, protože maximálně by zjistili to, co stejně sama tušíte, že dítě trpí refluxem. pokud by se to opravdu zhoršilo, tak pak ano, ale nyní to ještě není tak zlé. Zkuste si vylít na zem třeba 10 ml vody či mléka. Uvidíte, že ta kaluž bude překvapivě veliká (a to je malé množství mléka). Někdy se opravdu to zvracení může jevit horší než ve skutečnosti je. Ale budete-li mít pocit, že je potřeba dcerku nechat vyšetřit, tak to samozřejmě udělejte. Vy jste matka, takže Vy musíte mít poslední a hlavní slovo. Lékaři vidí Vaše dítě vždy jen chvilku.

Další možná opatření jsem sepsala do tohoto článku - http://www.kojeni.net/pruvodce-kojici-zeny/18-Blinkani_a_reflux.html

Tak hodně štěstí a co nejméně starostí!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
07. 01. 2016 22:46:40

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit