on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

dvojčata odmítají příkrmy

Dobrý den, dvojčata - holčičky začaly odmítat příkrmy. Je jim 8. měsíců bio, 6 měsíců korigo. Mají 7,5 kg a 6,5 kg a cca 62 cm. S příkrmy jsme začaly ve 4. měsících korigo. Nejdříve zeleninou a postupně jsem přidávala maso. Večer dáváme mléčnou rýžovou kaši z lahve. Před 14 dny jsem zkusila dát ovoce. Přibližně od té doby mi odmítají zeleninu s masem, vztekají se, pláčou a vyplivují, tak je dokrmím UM. Nejsou vůbec kojené, neměla jsem mateřské mléko. Co byste mi doporučila? Mám teď na chvíli přestat s příkrmya zkusit třeba znovu za týden? V příspěvcích radíte, zkusit dávat naše jídlo, ale ještě nemají ani jeden zoubek a samy nesedí. Budu ráda za radu. Moc děkuji.

Autor
Iva K.
Odmítání příkrmů
17. 12. 2015 13:14:01
ID otázky: 33043

Odpověd:

Dobrý večer, období zavádění příkrmů se nesmí stát stresujícím obdobím. Když holčičky příkrmy teď nechtějí, tak prostě nedávejte a klidně se vraťte do konce roku třeba jen na UM. Klidně vyčkejte, až se začnou o jídlo zase více zajímat. Pak znova zvolna začněte. Pochopitelně, že v tomto věku (půl roku) nejsou děti ještě připraveny na to, aby přijaly naší stravu. To až tako okolo 8.-9. měsíce (někdy i mnohem později, dle zájmu dítěte). 

Takže vůbec žádný strach. Holky klidně mohou být zase na UM a Vy opravdu příkrmy jen nabízejte a budujte u dcerek pozitivní vztah k jídlu. Není potřeba se stresovat. Váhu mají velmi slušnou, nejsou to žádní pětikiloví drobci jako jiné předčasně narozené děti v tomto věku, takže důvod ke stresu není. Příčinou toho odmítání může být růst zoubků, drobná viróza a nebo prostě jen nechuť. Je to celkem běžné, že se vyskytují různé sinusoidy nahoru, dolů. Období, kdy děti jedí jako "prokopnuté" a jindy zase nechtějí vůbec. Netřeba si z toho dělat velkou hlavu. 

Přeji krásné svátky!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
17. 12. 2015 18:47:41

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit