on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odstavení závisláka

Dobrý den Jiřinko, dcera 13m 9kg v podstatě odmítá příkrmy. Mám 2 starší děti, které to měly stejné a přechod na pevnou stravu byl velmi pomalý a kojila jsem do 24m. Mám hodně mléka a po prvním porodu jsem na tom byla s mlíkem jako vy. Ale za 3týdny jdu na stomatochirurgickou operaci a vůbec se mi nedaří s kojením přestat. Chtěla jsem skončit v srpnu po dovolené (v autě bychom to bez prsa nezvládli), ale nejdřív onemocněla dcerka, pak já a teď mám ucpaný mlékovod z omezování. Dcera tvrdošíně odmítá jídlo. Ať jí nabídnu cokoli, tak to nechce, jenom prso. Ani nevím, kolikrát denně kojíme. Po operaci budu mít 3týdny tekutou stravu a 6t kašovitou. Pak dostanu asi kortikoidy na otoky a antibiotika na zánět. Navíc to bude bolestivé, tak možná ještě něco na bolest. Odložit operaci už nejde (už jsme to jednou odložili) a sestra si vzala dovolenou, aby hlídala. Musí to být 21.9. Mám sklony k zánětům, tak mě napadl třeba Dostinex. V podstatě si nevím rady. Co byste mi poradila? Díky, L.

Autor
Lucy
Odstavení
04. 09. 2015 21:51:22
ID otázky: 32927

Odpověd:

Dobrý večer přeji, nevidím absolutně žádný důvod proto, abyste takto trápila sebe i dítě. Není potřeba dcerku odstavovat. Nejste první ani poslední žena, která v období kojení svého dítěte absolvuje operaci a následnou léčbu. Chápu, že to pro Vás bude velmi náročné, hlavně fyzicky. Ale pokud nyní odstavíte v době, kdy na to zcela zjevně nejste připravené ani jedna by bylo horší. Pro Vaši psychiku i pro psychiku dcerky. Dcerka to bez Vás v době, kdy budete v nemocnici zvládne. Věřte, že bude i celkem normálně jíst. Jak se vrátíte, můžete klidně kojit dále. I s těmi léky. Ten průnik léků je naprosto nepatrný a navíc dítě starší roku má mnohem větší odolnost. Ale jak jsem psala, jsou to nepatrné hodnoty. Takže bych se toho neobávala a klidně v kojení pokračovala. A to i nyní. Neomezovala bych dítě. Sama už máte předchozí zkušenosti, že Vašim dětem chvilku trvá, než se rozjí. Nemá smysl to lámat přes koleno, sama víte, že se to nakonec naučí.A věřte, že když doma nebudete, tak si něco vezme.Ať už kašovitého nebo normální jídlo zbytku rodiny (v tomto věku už klidně může).

Takže tolik má rada. Myslím si, že odstav by byl ve Vašem případě složitější a psychicky i fyzicky náročný pro obě strany. Přeji hodně štěstí a ať se operace podaří!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
05. 09. 2015 00:13:43

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit