on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

produkce mléka

Dobrý den, Rodila jsem před třemi týdny císařem. Maličkou mi hned převezli do jiné nemocnice - má vzácnou nemoc nadledvinek. Do nemocnice k ní mě vzali az po pěti dnech, přesto se mi, pomocí odsávačky, začalo mléko tvořit a to dost hojně- odstříkávala jsem ještě i pro miminko tady na pokoji. Na ml bohužel nevím. Malou do tédoby krmili stříkačkou. Kojit se námmoc nedařilo, pak jsme ale přes kloboučky přece jen začaly. Po dalších třech dnech se stav malé zhoršil a vzali mi ji na JIP. Mohla jsem ji chodit kojit. A to už šlo i bez kloboučků. Po dalších dvou dnech jí napíchli žílu a nesměla jsem ji ani vzít, a už vůbec ne kojit. Na JIP jsem ke všemu z klimatizace chytla pořádnou rýmu, což přešlo v pořádné nachlazení a bronchitidu. Abych nenakazila ostatní, musela jsem z nemocnice domů. Malá zůstala v nemocnici sama, krmena savičkou. A začala kašlat taky. Po týdnu mě vzali zpět do nemocnice a jsme na izolaci, ale spolu. Bohužel, měse téměř ztratilo mléko. Malá, i po tom všem, má snahu se přisát. Beba, kterou tady dostáváme na dokrm, jí moc nechutná moc se snaží. I Když kvůli lékům musí vždy před kojením, dostat cca 30ml z lahve (používám kalmu od medely), presto se přisaje a snaží se, dokud může. Střídáme obě prsa, i víckrát, piju kojící čaje, měla jsem homeopatika -ricinus, dosel vcera rano, ale nic. I když vždy ještě odsávám, nedostanu z obou prsou dohromady víc jak 90ml. A to je maximum, někdy je to jen 60ml (počítáno i s tím, co vytáhne malá). Takhle se trápíme už od třetí den... Začínám být zoufalá, myslíte, že s tím jde ještě něco dělat?

Odpověd:

Hezký večer přeji, jistě, že je možné něco dělat. :-) To, že máte mléka méně je logické. Jste ve velkém stresu, máte strach o dcerku, stále je v nemocnici, stále nejistota. To je prostě pochopitelné. Pokud se Vám podaří uklidnit a hlavně při kojení a odsávání zcela uvolnit, vyčistit si hlavu, tak při pravidelném odsávání by mělo být mléka dost. Nepíšete, jak dlouho budete ještě s dcerkou v nemocnici. Rovněž nevím, proč by měla dcerka dostávat léky v lahvi. Může je dostávat v mléku po lžičkách, může je dostávat v kádince, případně cévkou. Ale lahev je jen lenost či neschopnost personálu, kterém je jedno, že narušují zcela zbytečně kojení.

Zkuste se nenechat odbýt a dcerku jen kojte a trvejte pouze na alternativních způsobech krmení a podávání léků. Jinak dcerku se snažte kojit v kontaktu kůže na kůži, to ji pomůže v přisávání i aktivitě. Děti, které jsou v takovém intenzivním kontaktu kůže na kůži jsou u kojení aktivnější. A opravdu se nebojte. Kojení u Vás může fungovat naprosto normálně, jakmile se obě dostanete do pohody a budete doma. Do té doby se maximálně snažte, aby dcerka měla co nejvíce možností ke kojení a Vy udržujte laktaci. Koukněte se ještě na www.mamila.sk - tam jsou videa a fotky správné techniky kojení. Ta je pro Vás velmi důležitá. Způsob, kterým budete dcerku přikládat může významně pomoci efektivitě kojení. 

Přeji hodně štěstí a dcerce i Vám pevné zdraví!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
03. 08. 2015 23:45:58

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit