on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Prirustky na vaze

Dobry den, chtěla jsem se zeptat syn narozeny v 38tt, 3840g,50 cm. V porodnici jsme zhubli na 3570g. Měli jsme silnou žloutenku. Kojim plne od zacatku. V 6 dnech 3640g. Ve 3 týdnech 3960g. v 5ti týdnech 4380 a 56cm. V 7tydnech 4640 gramu a 58cm. Mam 2 otázky. Jsou prirustky dostacujici?Druha otazka.Jiz tyden kadime kazde kojení zelenozlutou stolicku. Nemuze to mit vliv na to, ze pribyva méně?Kojim dle potřeby nekdy i po hodine. Pak třeba i po 3. V noci většinou kolem 23.00, 2.00 a 4.00. Saje pekne. Snazim se jedno prso 10 minut a druhym se dopiji. Pediatr me doporucil kojit jen z jednoho prsu, kvuli te barve stolicky. Ale když uz me po tech 10 minutach z toho jednoho nic nepije, tak bych ho radsi k tomu druhemu dala. Uz 5 dni jsem vynechala veskere mlecne výrobky, jestli to nahodou nemůže byt intolerance k laktoze, ale zadny efekt. Tak tim to asi nebude. Jeste me napadlo, ze bych odstrikala predni mlicko, aby se rychleji dostal k zadnimu, ale me odsavani boli.Predem vam dekuji za odpověď a za vase stranky. Jsou skvele.

Autor
-
ID otázky: 32892

Odpověd:


Dobrý den přeji, barvu stoličky netřeba řešit, to je naprosto v pořádku,kojené dítě může mít klidně žlutozelenou stoličku (není tedy potřeba žádné diety z Vaší strany). Co se týká přírůstků, tak ty mají jít tendenci dolů. To je velmi častý jev po 6. týdnu věku. Většinou je příčinou ne úplně optimální technika kojení, když dítěti už nepomáhá Matka Příroda (zvýšenou tvorbou hormonů, které zajišťují tvorbu mléka) a musí se snažit samo. A pokud není technika optimální, tak úplně neví,jak mléko z prsu efektivně vydolovat.

Takže v první řadě doporučuji co nejdříve nechat zkontrolovat právě techniku kojení. Podívejte se na www.mamila.sk - jednak tam najdete fotky a videa optimální techniky a jednak je tam i seznam poradkyň. Je to sice slovenská organizace, ale i v ČR je už dost poradkyň proškolených touto organizací. 

Takže správná technika je základ a jinak kojení dle potřeby, tak jak to děláte - to je velmi správně. A kojte samozřejmě z obou prsou při každém kojení, prostřídejte je několikrát. Pomáhejte dítěti získat více mléka stlačováním prsu. Neodstříkávejte přední mléko, protože stejně nebudete vědět, které to je. :-) A taky např. je ráno přední mléko stejně tučné jako zadní mléko večer. Opravdu do tohoto nemá smysl zasahovat, tohle nechte na přírodě. Vašim úkolem je pomoci dítěti získat z prsu co nejvíce mléka. A toho docílíte úpravou techniky kojení a také kojením dle potřeby dítěte - ve dne i v noci. Takže jste na velmi dobré cestě. :-) Nenechte se z ní svézt pediatrem, kterému zjevně chybí základní znalosti fyziologie kojení. Mějte se krásně. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
31. 07. 2015 14:57:36

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit