on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení, přibírání, 4 týdenní dcerka

Dobrý den,20.5.2015 se mi narodila dcera, 2760g a 46cm (38+6),mléka myslím, že mám dost od začátku se pěkně přisává, přijde mi, že by pořád baštila. Z porodnice jsme odcházeli 2670g po týdnu u MUDr měla 2760g. Doktorka řekla striktně kojit min za 2h, jinak se prý mísí staré mléko s novým. a 15 min z jednoho prsu. Dcera měla lehčí žloutenku (měla foto 12h) spinká dost přes noc, skoro ji nemůžeme vzbudit na kojení. Kojím po 4h v noci. Ve dne 2, nebo když už usne max po 3. Nicméně většinu dne pláče, chvíli pomáhá houpání, chození, šátek, ale jinak stále pláč (já si myslím, že pláče hlady) doktorka, že musí mít prdíky, dávali jsme nyní týden espumisan, ale pláč byl stále. Už si nevím rady, abych nepřišla o mléko, Na kontrolu k doktorce jdeme po měsíci. Nyní jsem ji orientačně vážila po týdnu, co jsme byli u Mudr (na kuchyňské váze) a má 2800g což je málo. Zároveň již 5 dní nekakala, předtím většinou ob den.Mudr říkala, že nemusí kakat vůbec, že vše spotřebuje. Počůrané plenky ale máme dost, měním co 2 hodiny. Poslední 2 noci ale nejsou pročůrané. Nevím tedy jak kojit, jak dlouho, prostě nic. Malá někdy intenzivně tahá 10 min a pak už mi přijde, že nepolyká. někdy tahá celých 15 a pa by ještě chtěla, tak pláče. Nevím, jak poznat, že jsou prsa správně vyprázdněná, jestli jí mléko stačí ?? Snad nejsou mé dotazy moc zmatené, ale trápí mě, že stále pláče. Děkuji za rychlou odpověď.

Autor
Allbii
ID otázky: 32864

Odpověd:

Dobrý večer přeji, určitě je nutné, aby Vás někdo viděl osobně a zkontroloval techniku přisávání a sání dítěte. Na dálku Vám v žádném případě nejsem schopna toto posoudit. To by mělo být základem. A druhá věc - rozhodně dítě jakkoliv neomezovat, to je naprostý nesmysl a je velmi smutné, že lékaři stále rozdávají tyto nesmyslné rady. :-( MM je snadno stravitelné, takže o nějakém míchání starého a nového mléka vůbec neuvažujte. Přiložte dítě klidně několikrát do hodiny, nabídněte vždy obě prsa, můžete je i několikrát prostřídat. Děťátko můžete mít stále v šátku na svém těle, tyto plačtivější děti potřebují mít pocit jistoty a bezpečí. V noci mějte dcerku tak blízko u sebe (v posteli nebo hned vedle Vaší postele), abyste ji mohla jen přisunout k prsu a aby měla možnost Vás cítit. Pak se bude zcela přirozeně budit častěji. Noční kojení je extrémně důležité pro dostatečnou tvorbu mléka a pro dostatečné prospívání.

Co se týče absence stoličky, tak ve Vašem případě to v pořádku není (pokud dítě nepřibývá na váze, tak je potřeba to řešit a sledova i všechny další ukazatele signalizující problém), je to známkou toho, že dcerka vypije málo mléka. Určitě se spojte s některou zkušenou kolegyní (doporučuji vybrat některou ze seznamu poradkyň organizace Mamila - www.mamila.sk .

Hlavu vzhůru, jste na úplném začátku kojení, takže při správné podpoře se vše ještě dá stabilizovat, abyste mohla svou dcerku dlouhodobě kojit. Držím pěsti!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
15. 06. 2015 22:58:41

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit