on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Udrzeni laktace pri navratu do prace (casto na nekolik dni pryc) u 6 mesicniho syna

Dobry den, nyní jsou synovi 4,5mesice, vazi 7,3kg a je plne kojen. V jeho pul roce se mam vrátit do prace, která vyžaduje nepravidelne nekolikadenni pobyty mimo CR (nekdy 1den, 4dny, týden). Je v tomto případě možné udržet laktaci, kojeni a jak postupovat? Na rodičovskou přechází manžel. Predem dekuji za odpoved. Daniela

Odpověd:

Hezký večer, to víte, že to je možné. Nebudete první ani poslední, je to jen o logistice. Vy si musíte v době nepřítomnosti pravidelně mléko odsávat - zhruba co 3-4 hodiny přes den a min. 1x v noci. Ale uvidíte, sama poznáte, jak často je to potřeba pro udržení laktace. Ideální je pořídit si nějakou cestovní sadu na odsávání, která se bude dobře převážet.

Dítě budete kojit kdykoliv budete doma. Důležité je v těchto případech hlavně noční kojení a intenzivní kontakt s dítětem, kdykoliv to bude možné.

A doma, bez Vás to taky zvládnout, žádné strachy. Už budou moci dávat jeden či dva příkrmy a jinak mléko - buď odstříkané Vaše mléko nebo UM. Ale jak budou příkrmy přibývat, tak potřeba UM bude slábnout. Mléko doporučuji podávat v hrníčku nebo po lžičkách, lahvi bych se snažila vyhnout, i v tomto věku může dítě zmázt, obzvlášť, když budete mít několikadenní přestávky v kojení.

Přeji hodně štěstí, ať se Vám daří v práci i v osobním životě!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
10. 06. 2015 00:03:17

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit