on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

jídelníček 9 měsíčního dítěte

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je synův jídelníček dostačující, hlavně co se týká přijmu vápníku. Nyní má 9měsíců a 8kg, již nekojím, pouze 1x v noci. Odstavil se částečně sám, částečně proto, že jsem opět těhotná(ve 4.měsíci), bojuju s kvasinkovou infekcí a chci si před dalším maratonem odpočinout. jídelníček je tedy: 4-5hod. - kojení, 8hod. - kaše(150ml), 11-12hod. masozeleninový přikrm, 14-15hod. - přesnídávka s jogurtem (napůl, samotný jogurt mu chutná, ale potom blinká), 17hod. - rohlík nebo syrové jabko nebo pičkoty, 18:30 - kaše(150ml). Zkoušeli jsme nutrilon mlíko, ale vůbec to nechce, tak dáváme na večer do nutrilon mlíka nemléčnou kaši a to sní. Vody vypije cca 200-250ml za den.Bojím se, aby měl dost mlíka, Ca. Měla bych něco změnit? Ještě se přiznávám, že příkrmy má nejčastěji ze skleničky. Vím, že je lepší vařit, ale není mi dobře a toto je pro mě jednoduší:( Vadí to? Ohledně prsou, je to normální, že se prsa „odstaví sami?“ Nemám žádné tlaky, pnutí, ale nějaké mlíko tam je, teče. Je třeba je nějak opečovávat? Děkuji za váš názor a upřímnost.

Odpověd:

Hezký den přeji, myslím, že ve Vaší situaci, kdy dítě odmítá mléko jste ten jídelníček sestavila moc hezky. Jen bych klidně dopoledne přidala trochu ovoce, ta přestávka mezi ranní kaší a příkrmem je zbytečně veliká. Jinak se mi to zdá celkem optimální. Zvolna přecházejte na normální stravu, co jíte Vy. Píšete, že Vám není dobře, ale tak Vy přece něco jíst musíte, ne? :-) U skleniček je riziko, že mají specifickou chuť  (prostě konzervovanou) a děti, které si na to příliš zvyknou pak mohou mít problém jíst běžnou stravu, která tuto pachuť nemá. Jinak pro dítě to škodlivé samozřejmě není ty skleničky, ale zbytečně finančně náročné pro Vás. Už opravdu můžete nabízet i to, co jí zbytek rodiny, zvolna.

Jinak ano, prsa se odstaví samy. :-) Pokud je frekvence kojení nízká jako u Vás, tak laktace postupně klesne až po pár týdnech/měsících vymizí zcela. Není pravidlem, že musí být potíže s naléváním prsou. Pokud nejsou potíže, není potřeba o prsa nijak zvlášť pečovat.

Přeji Vám pohodové těhotenství!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
06. 01. 2015 11:28:23

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit