on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odmítání prsu?

Dobrý den, malá od narození přibírá dobře a s kojením jsme neměli až na menší bojkot problém. Por.váha 3750g a nyní 7300g ve 3měsících. O víkendu jsem měla přednášky ve škole, vždy max.5hod. Hlídal přítel a malá byla krmena lahví, šlo o 2krmení a bohužel jinak by ji nenakrmil. Jak jsem přijela, byla nakojena a vždy bez problémů. Ale od úterý pozoruji, že nechce moc jíst a jen co vytáhnu prso, tak spustí řev, a je více spavá. Shodou okolností byla v úterý i na 2.dávce hexy a synflorixu, jinak bez reakce. Spavost bych přikládala očkování, ale s tím krmením nevím. Je to docela boj, nají se hned po probuzení nebo v noci. Za jakoukoli radu moc děkuji! Hezký den, Veronika

Autor
Veronika
ID otázky: 32623

Odpověd:

Dobrý den, těch důvodů odmítání prsu může být celá řada, v podstatě vše, co zmiňujete - i jediné použití lahvičky může udělat paseku (doporučuji, aby jezdil přítel do školy s Vámi a dítě jste mohla nakojit, než začnete s příkrmy, které pak už mohou posloužit v těchto případech místo kojení. Také jsem studovala při dvou malých dětech, od porodu druhého a opravdu je lepší mít někoho, kdo bude korzovat s kočárem okolo školy než odstříkávat a riskovat odstavení dítěte lahvičkou. Případně využít alternativní způsoby, lahev se lžičkou, cévku po prstu, kádinku aj.). Ale také to nemusí mít souvislost s aktuálním bojkotem. Spíše bych se přikláněla k reakci po očkování a kombinace s Vaši aktuální nejistotou a obavami. Psychický stav matky dokáže spolehlivě narušit spouštěcí reflex a pak se mléko k dítěti nedostane, což může vést k bojkotu.

Podívejte - Vaše dcerka prospívá nádherně. Zcela zjevně máte mléka dost a dcerce výborně svědčí. Zkuste se hlavně uklidnit, využívat kontaktu kůže na kůži (dítě jen v plence na VAšem nahém hrudníku), to by Vás obě mělo uklidnit. Když se Vy uvolníte a nebudete na dcerku nijak tlačit, tak mléko zase dobře poteče a ona se s radostí bude kojit. Hlavně se nestresujte, to opravdu situaci může velmi výrazně zhoršit. Takže relaxovat a užívat si to! Při kojení můžete dcerce pomoci zvýšit tok mléka tisknutím prsu. Ale opravdu to chce hlavně klid, Vaše nepohoda se přenáší na dítě a negativně ovlivňuje celé kojení. Tak hodně štěstí a radosti z Vaší dcerky!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
02. 10. 2014 18:29:47

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit