on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

co přidat dříve,maso nebo ovoce?

Dobrý den, Ráda bych Vás poprosila o radu,dcera 6 měsíců - plně kojena.JIž měsíc dávám příkrmy /cítila jsem,že je "ten" čas/,dceři moc chutnají.Vše dělám pozvolna a nikam nespěchám,takže plné dávky ještě nedosáhla a dokojuji.14 dní jednodruhová zelenina,za dalších 14dní dvoudruhová zelenina a ted jsem ve fázi,kdy by mělo přijít na řadu maso.Momentálně řeším, zda začít nedříve s přidáním masa nebo nejdříve začít s dalším příkrmem - ovoce a poté teprve s masem??Kdy je tedy vhodná doba začít s ovocem či s masem? Ještě jsem se chtěla zeptat na lepek.Přidávámí mouky do jídla se mi příčí a na kaši má dcera ještě tak měsíc čas (??),mohla bych to vyřešit přidáním těstoviny do jídla?a poslední otázka,některé přikrmy jsou například s lososem atd, od kdy mohu podávat rybu v tak malém množství? Moc děkuji za odpovědi.Michaela

Autor
Michaela
Příkrmy - co a kdy se může
12. 08. 2014 06:48:05
ID otázky: 32551

Odpověd:

Míšo, dobrý večer, nové výzkumy ukázaly, že při zavádění příkrmů můžete postupovat mnohem volněji než bylo dříve doporučováno. Že nemá valného významu snažit se striktně dodržovat, že některé potraviny nejsou do určitého věku vhodné (např. kromě oříšků, které nejsou vhodné proto, že malé dítě je může vdechnout, není schopné do určitého věku sníst s takovou opatrností malé, tvrdé kousíčky potravy). Naopak případný vznik alergie do budoucna může podpořit vynechávání nějaké potraviny - na tu pak dítě může být citlivé.

Takže mé odpovědi jsou - klidně zvolna můžete zkusit i maso, i ovoce. Ale klidně bych s ovocem ještě měsíc počkala - není kam spěchat. Lepek můžete (a měla byste) v malých dávkách přidávat. Klidně to mohou být lepkové těstoviny nebo třeba rozpuštěný piškot apod. Příkrmy s lososem klidně dát můžete. Jinak ryby ve větší porci spíše až po roce. Tak ať dcerce i nadále chutná!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
14. 08. 2014 04:05:27

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit