on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Hodinove kojeni, vztekani/usinani u kojeni,

Dobry den,mame ani ne 4tydenni holcicku.Od odchodu z porodnice (2.770) do druhe kontroly (3.200) u Mudr.krasne pribrala,skoro az vic nez dost.Dr.mi rekla,at kojim pri jednom kojeni z obou prsou(do te doby jsem kojila vzdy z jednoho),a budim malou cca po 3hod.na dalsi kojeni,coz jsem tak nejak delala i pred tim,mam ale pocit,ze od te doby (se stupnujici tendenci)kojime z jednoho prsa cca 40 min,z druheho jiz jen par minut,pak si da pauzu a pak zacne byt nevrla a musim ji znovu prilozit,pak teprve usne,nekdy ale i treba hodinu jen kouka kolem sebe,nez si zafnuka o dalsi varku..kolikrat se k tomu ale prida jeste i vztekani se,odtahovani od prsa a zase jeho hledani a snaha se prisat..nemam doma vahu,ale nemyslim,ze by mala neprospivala,spis je to obrovsky unavne pro me,kolikrat nejsme schopne vyjit ani na prochazku,nebo vetsinou ja nemam sanci se pres den dospat :(( ..mleka mam myslim dost..no,moc netusim,co si pocit,prijde mi,ze pokazde kojeni vypada uplne jinak,tak ani nevim,jak sve 'trapeni' popsat. Moc dekuji za radu! Anna

Autor
Anna
ID otázky: 32516

Odpověd:

Anno, dobrý večer, to je ale u malých dětiček normální, že kojení v podstatě nemá žádný režim. Ideální je na toto nosit dítě v šátku a prostě ho přiložit, kdykoliv požaduje. Když se koukněte, jak to dělají přírodní národy, tak kojí děti velice často, klidně každých 15 minut. A divného na tom není NIC. Kojte tedy dle potřeb dcerky, hodně nabízejte prsa v kontaktu kůže na kůži (nahé dítě jen v plence na Vašem nahém hrudníku) - to dcerku pomůže uklidnit a Vás taky (což bude mít pozitivní vliv na spouštění mléka). Prsa prostřídejte během jednoho kojení klidně vícekrát. Máte-li pocit, že kojení z jednoho prsu trvá tak hodně dlouho, tak je určitě vhodné zkontrolovat techniku kojení některou zkušenou kolegyní. Správná technika má velký vliv na efektivitu kojení a tedy úspěch kojení do budoucna. Podívejte se na www.mamila.sk - tam zjistíte na fotkách a videích, jak by měla správná technika vypadat. Ale mnohem lepší je, kdyby Vás někdo viděl a případně techniku upravil.

Dcerka Vám hezky prospívá, mlíčka je zjevně dost, chce to jen, abyste získala větší jistotu, věřila si a neměla obavy. Je to velmi důležité, protože psychika má na kojení obrovský vliv. Tak hlavu vzhůru a nehleda potíže, jen naslouchat a plnit potřeby dítěte!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
01. 07. 2014 23:50:32

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit